بخش اصلیِ جاده خون یعنی قطعه سوق به سمت دهدشت همچنان وضعیتی به مراتب اسفبارتر از گذشته دارد و با شروع بارش ها هر روز باید منتظر فاجعه ای در این محور باشیم.

یاسوج۲۴: ساعاتی پیش (_دهدشت) شاهد برخورد شدید یکدستگاه پژو پارس با پراید خطی بود
که خسارت شدید مالی و زخمی شدن برخی سرنشینان را موجب شد و خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت.

مردم سوق و فراموش نخواهندکرد که طبق مصوبات شورای اداری شهرستان در اردیبهشت ماه سالجاری محور سوق _ دهدشت تا پایان آبان ماه می بایست بصورت کامل تکمیل و تحویل می گردید.

کانال تلگرامی جاده خون نوشت: طبق مصوبه شورای اداری شهرستان و تاکیدات موکد نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی می بایست پیمانکاران بصورت ماهانه به نماینده محترم گزارش می دادند.

ماه گذشته که کمپین از آقای هاشمی پور در خواست ارایه گزارشات دریافتی را داشت با واکنش دفتر ارتباطات مردمی ایشان مواجه شد که با ارایه بیانیه ای مشکلات موجود سد راه پروژه را عدم تخصیص اعتبارات عنوان کرده بودند!!
طی ماه های گذشته آخرین پیگیری های نماینده محترم مربوط به جلسه شورای اداری شهرستان در تیرماه بود که خطاب به آقای تارم رییس راه و شهرسازی کهگیلویه گفته بودند به اداره کل راه و شهرسازی رفته و تا تکلیف جاده را مشخص نکرده اند به کهگیلویه برنگردند!!
اما بلافاصله پس از آن اولین موضع رییس راه و شهرسازی در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس عدم اولویت دار بودن پروژه جاده سوق عنوان و علنا پاسخ آقای هاشمی پور را به این صورت دادند!!
اما دریغ از کوچکترین واکنش آقای هاشمی پور نسبت به آن دهن کجی آشکار به خواسته ایشان که همانا خواسته مردم و به نمایندگی از مردم بوده! و البته پس از آن به جز جوابیه دفتر ارتباطات مردمی ایشان هیچ گونه موضع گیری و پیگیری قابل ملاحظه ای از طرف ایشان در خصوص جاده صورت نگرفت.

در حالی که قطعه دهدشت _ سوق طبق مصوبات می بایست تا پایان تیرماه زیرسازی و حداکثر یکماهه آسفالت شود پس از سه ماه تاخیر امروز ظاهرا آسفالت شد و متاسفانه در برخی سایت های خبری منطقه این موضوع تبدیل به مانوری ویژه تحت عنوان پایان کابوس جاده ی خون با همت،تلاش و پیگیری های شبانه روزی آقای…. شد!!!!
پایان کدام کابوس؟!
هنوز بخش بزرگتر و طویل تر جاده مانده و کابوس ریزش گردنه ها و قتلگاههای کناره راه مانده است آقایان!!
از کدام تلاش ها و کدام پیگیری ها صحبت می شود و اسناد این تلاش های مثلا شبانه روزی کجاست و چرا برای مردم منتشر نمی شود؟!
اگر قرار باشد مانوری انجام شود اولا بعد از تکمیل کل پروژه انجام شود و در ثانی همه ی افراد و مسوولین دخیل و درگیر در این پروژه از ۹ سال پیش تاکنون چه آنها که همچنان در مسوولیت قبل مشغول خدمت هستند و چه آنها که در شهرها و استان های دیگر و در پست ها و مشاغلی دیگر اکنون مشغول خدمت هستند می بایست یکجا در این جاده به خط شده و سر تعظیم در برابر پروردگار یکتا فرود آورده و از بابت چنین قصور بزرگی توبه کرده و از اینکه باعث بروز چنین خساراتی به وجهه خدمت رسانیِ جمهوریِ مقدس اسلامی و مردم شریف منطقه وارد آورده اند از محضر رهبری انقلاب و مردم نیز و طلب حلالیت نمایند،نه اینکه بعد از ۹ سال بر سر آسفالت داغ پروژه ای ۱۰ کیلومتری عکس یادگاری گرفته و سند افتخار دو کیلومتر آسفالت را با افتخار به این و آن تقدیم کنند!!
بخش اصلیِ جاده خون یعنی قطعه سوق به سمت دهدشت همچنان وضعیتی به مراتب اسفبارتر از گذشته دارد و با شروع بارش ها هر روز باید منتظر فاجعه ای در این محور باشیم.
کمپین جاده خون تا تکمیل نهایی این پروژه ولو با کمترین تعداد اعضا ایستادگی خواهد کرد و همچنان از طریق وزارت راه و شهرسازی حق پیگیری و ارایه گزارشات را برای خود محفوظ می دارد.

 

اما خبرگزاری فارس در خبری نوشت:

جاده سوق که به علت وقوع تصادفات و خسارات عدیده ناشی از حوادث به جاده خون شهرت یافته و سبب نارضایتی عموم مردم شده بود امروز به کابوس مرگ پایان داد.

‌پور درباره شروع عملیات این پروژه تصریح کرد: با وجود کمبود اعتبارات و مشکلات و معارضات موجود در نخستین روز از شروع کار یک کیلومتر از این جاده آسفالت خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان در مجلس افزود: عملیات آسفالت جاده از ابتدای ورودی روستای دره لبک به سمت شهر سوق آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مردم سوق طی سال‌های گذشته از وعده‌های ‌بی‌عمل به ستوه آمده بودند، گفت: زخمی شدن این جاده بار دیگری بر مشکلات موجود افزوده بود.

همچنین علی پوزش در حاشیه بازدید از پروژه گفت: آغاز آسفالت جاده پایانی بر نگرانی مردم سوق است.

فرماندار کهگیلویه بیان کرد: نشست‌های متعددی درباره چگونگی پیشرفت پروژه برگزار و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شده است.

پوزش با بیان اینکه این پروژه از سال‌های گذشته مورد بی ‌مهری واقع شده بود افزود: تلاش می‌کنیم روند عملیات شدت بیشتری به خود گیرد.

تصادف جاده سوق تصادف جاده سوق جاده سوق