حجت الإسلام و المسلمین اندرزیان گفت: این سخنان تکراری اما حساب شده بود و نباید فراموش کرد که برجام بهانه ای برای ایجاد فشار بر ایران است.

یاسوج ۲۴: حجت الإسلام و المسلمین اندرزیان در گفتگوی اخصاصی با این پایگاه خبری در واکنش به سخنان اظهار کرد: یکی از اهداف تغییر خاورمیانه و ایجاد خاورمیانه ی جدید و توجه به رژیم صهیونیستی غاصب است که می خواست بر منطقه تسلط کامل پیدا کند اما با هوشیاری و مقاومت جمهوری اسلامی هیچ کاری نتوانستند انجام دهند.

وی افزود: نکته ی دوم در مورد عصبانیت آمریکا شکست هیمنه و قدرت امریکا توسط جمهوری اسلامی بود که موجب استیصال آنها گشته و به هر حرف یاوه و دروغی خود را متصل می کنند تا را سیاه جلوه دهند.

عضو هیأت علمی گروه الهیات دانشگاه یاسوج گفت: آمریکا به نقش در سوریه و لبنان و فلسطین و یمن آگاه است و ایران اسلامی به عنوان لنگرگاه ثبات این کشورها و برخی دیگر از کشورهای منطقه موجبات عصبانیت و خشم آمریکای جنایتکار را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: آمریکا از رشد نیروهای مقاومت و انقلابی به شدت نگران است و پیروزی های مختلف اعم از پیروزی حماس در فلسطین موجبات عقب نشینی آمریکا را فراهم کرده است.

اندرزیان با اشاره به حمایت های آمریکا از تروریسم و ایجاد داعش به دست آنان طبق گفته های خود آقای ترامپ ابراز کرد: جثه ی رژیم صهیونیستی بر اساس فساد ایجاد شده و طبق بیانات به حول و قوه ی الهی این ها تا ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: نکته ی مهمی که دز صحبت های ترامپ وجود داشت این بود که این سخنان تکراری اما حساب شده بود و او هزینه ی هنگفتی را به ازای گفتن خلیج عربی دریافت کرده است و نباید فراموش کرد که بهانه ای برای ایجاد فشار بر ایران است.

عضو هیأت علمی الهیات دانشگاه یاسوج با توجه به آیه ی «لتجدن أشد الناس…» اظهار کرد: ما از آیات قرآن دور شدیم چرا که نباید فراموش کرد شدیدترین دشمنی ها را با مؤمنین، یهودی ها و یا مشرکان دارند و لحظه ای در رسیدن به اهداف خود و براندازی حکومت جمهوری اسلامی دست نخواهند کشید.

ایشان اذعان کرد: آمریکایی ها می دانند که برجام منافعشان را برآورده کرده و به دنبال برجام های دیگر است و ما حتی به منافع اروپایی ها هم نباید خیلی خوشبین باشیم چرا که تاریخ و تجربه به ما خیلی از مسائل را علناً بازگو کرده است.

وی با اشاره به اینکه حتی مسئله ی تجزیه طلبی کردستان عراق یک بهانه ای برای سرگرم کردن اذهان عمومی به مسائل حاشیه ای است گفت: این ها به دنبال چپاول منابع مسلمانان هستند و هیچ گاه قابل اعتماد نبوده و نیستند و طبق آیه ی قرآن حکیم کسی نباید میل به دشمن داشته باشد که آتش منتظر آنها خواهد بود.

اندرزیان در پایان با بیان اینکه جواب رئیس جمهوری خوب و قاطع بود عنوان کرد: این رویه ی ریاست جمهوری باید ادامه یابد و محدود به یک زمان خاصی نباشد چرا که مردم در مقابله با استکبار ایشان را تنها نخواهند گذاشت.