الزامات تحقق بیانیه «گام دوم» رهبرمعظم انقلاب

مجلس و روسای سه قوه، قانون ویژگی مدیران سیاسی و حرفه‌ای را تصویب کنند، بر این اساس حداکثر سن برای مدیران را ۵۰ سال تعیین شود، البته موارد استثناء حداکثر ۵ درصد در نظر گرفته شود تا بستر بکارگیری جوانان با قانون فراهم شود.

چرا آمریکا رو به افول است؟

آنان که می‌گفتند لیبرالیسم پایان تاریخ است و پس از آن هیچ کس قادر نیست اندیشه‌ای ناب در خصوص فلاح و رستگاری بشر بیاورد، امروز سوگمندانه به پایان کار خود و ایده‌های پوسیده خود نشسته ‌اند و حرفی برای بشر ندارند.

نگرانی هایی درباره Instex

راه بهتر این است که ایران تاکید کند instex باید خرید همه کالاها و خدمات را تامین مالی کند والا فعالیت هایی که در زمینه خروج ایران از تعهدات هسته ای اش آغاز شده شدت خواهد گرفت و ایران تعهدات برجامی خود را ترک خواهد گفت.

پالرمو و عقلانیت انقلابی

شرایط مواجهه با پالرمو، شرایط انتخاب بین خوب و بد نیست، بلکه در شرایط انتخاب بین بد و بدتر قرار داریم و اینجاست که تدبیر موضوعیت پیدا می کند.

درباره فضای مجازی، به خدا جواب پس دهید

مقام معظم رهبری (هم از جایگاه ولایت و هم از جایگاه یک کارشناس) وارد میدان شده و در مقام فرمانده میدان در جبهه نبرد، نیروهایش را به آرایش نظامی جدید فراخوانده. پس باید اردوگاه جدید را شناخت و سلاح و پشتیبانی ویژه‌ای برای آن تدارک دید.
درباره فضای مجازی، به خدا جواب پس دهید

پالرمو، مجازات یا پاداش به غربی ها ؟

دستگاه دیپلماسی ایران بجای تنبیه و مجازات آمریکایی ها و اروپایی ها برای نقض برجام، اینک با تصویب این لوایح به آنها نوعی پاداش برای تشدید فشارها علیه ایران می دهند.

دموکراسی را خوردند، حقوق بشر را قی کردند!

تصویری که امروز از غرب و اروپا در نزد جهانیان از نظرگاه حکمرانی خوب وجود دارد این است که حکام آنها «دموکراسی» را خورده ‌اند و «حقوق بشر» را قی کرده‌اند. این تصویر جدیدی از آزادی است!

طرح هدفمند دولت و مجلس برای انتخابات مجلس

یاسوج۲۴– علی اکبر روح نواز : مرور ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و تحرک عطش‌وار نمایندگان در سال پایانی هر دوره برای تغییر در قانون انتخابات از قبیل شرط مدرک فوق‌لیسانس برای نامزدی که همواره با ادعای تقویت و ارتقای جایگاه خانه‌ملت صورت می‌گیرد، به گواه مستندات نه تنها نتیجه‌بخش نبوده بلکه موجب تنزل کیفی […]

ایرادات طرح استانی شدن انتخابات مجلس

مجتبی حبیبی طی یاداشتی به بیان دیدگاه‌های خود درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس پرداخت.

بیم ها و امیدهای SPV

اگر اجرای SPV به اعمال استانداردهای FATF بویژه اجرای CFT در ایران مشروط شده باشد، در واقع دولت یک امتیاز امنیتی کاملا نقد داده و در حالی که معلوم نیست حتی امتیاز اقتصادی نصفه و نیمه ای هم به دست آورده باشد.

ما اینگونه «ما» شدیم

آیا به عقل ناچیز مادیگرایان، چنین قصه‌ای قابل درک است؟ آیا لیبرالیسم سیاسیِ امروز از تفسیر منش سیاست مداران خمینی (ع) چیزی می‌فهمند؟ آیا تاریخ نویسان حکومت‌های مثلاً دموکراتیک از کاریزما بودن خمینی (ره) و فرزندانش چیزی می‌نویسند؟

شیشه امنیت شکستنی نیست

چند روزی از شلیک به رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد میگذرد. گمانه زنی های بی مبنا همچنان در افواه عمومی دهان به دهان می چرخد.

کارد جنگ اقتصادی در کهگیلویه به استخوان رسید

در شرایطی که افسارگسیختگی قیمت اجناس مردم را شوکه کرده است استعفای رئیس صمت کهگیلویه و رها شدن این اداره بار دیگر شرایط بحرانی بازار شهرستان را تشدید خواهد کرد.

کلاف سر‌در‌گم سیاست‌های ارزی

چرا دولت دست از اجرای سیاست‌های آزمون و خطا برنمی‌دارد؟! چنین تصمیماتی بهتر است از ابتدا شفاف‌تر بازگو شود تا افکار عمومی بیش از این نسبت به سیاستگذاری‌های اقتصادی بدبین نشوند.

چرا برخی در داخل به دنبال بازی سازش با آمریکا هستند؟!

دلایل بسیاری برای مشخص شدن کاهش قدرت نظامی و سیاسی آمریکا و غرب وجود دارد اما با این حال عجیب است که چرا برخی در ایران به دنبال بازی سازش با غرب خصوصا آمریکا هستند.

برای اطلاع آقای تاجگردون؛ ایرادهای هاشمی‌رفسنجانی (ره) و لزوم اصلاح گفتار

مگر شما نماینده مردم نبودید و نیستید چرا نباید شما در صف اول در کنار مردم و مسوولان نظام در روز بصیرت و تدبیر در امور شرکت کنید مگر شرکت در روز بصیرت نیاز به دعوت نامه دارد مگر بقیه دعوت شدند که شما می خواستید آقای مرادی برایتان دعوت نامه بفرستد

به جای رواج رسوم تملق گونه ، وزرا و مدیران را به نقاط محروم ببرید

این چه مدل مدیریتی است که وکیل و مدیر ما بجای اینکه اجازه بدهند وزیر بهداشت عمق ناراحتی مردم را ببینید، صدای سازه ونقاره بلند کرده تا صدای معترضین شنیده نشود.

چرا آقای تاجگردون در باره فتنه ۸۸ اعلام موضع نمی‌کند؟

به راستی چرا آقای تاجگردون و برخی خواص استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سران فتنه اعلام موضع نمی‌کنند؟ ما می‌خواهیم بدانیم دلیل این موضع‌گیری نکردن‌ها چیست؟

چرا نماینده بویراحمد و دنا پاسخگوی دانشجویان نیست؟

از آقای زارعی استدعا داریم به جای کارهایی که و فقط نیت انتخاباتی دارد، کمی هم برای پاسخگویی به مطالبات دانشجویی وقت بگذارند.

آقای لاریجانی حرمت مجلس را نگهدار

بدعت گذاری در روند بررسی لوایح وقوانین برخلاف روندقانونی وبی توجهی به قانون اساسی به عنوان ام القوانین وعالی ترین سندحقوقی یک کشور می تواند بسترساز استبداد رای باشد که امری ناشایست برهم زننده وفاق ملی است.

صفحه 1 از 18 ... 12345...10...آخرین »