گزارش تصویری از نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی استان کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج ۲۴: نمایشگاه سوغات محلی و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، فلکه جهاد تا آخر تابستان برقرار است که در این خبر گزارشی تصویری از این محل گرفته شده است.

جزئیات جدید تخریب بقعه امام زاده احمد در بهمئی/ حفاظت فیزیکی بر عهده میراث فرهنگی است

مسئول اوقاف و امور خیریه بهمئی خبر تخریب بقعه امامزاده بابااحمد این شهرستان توسط اعضای هیئت امنا را تکذیب کرد و گفت:تبدیل یک مکان مذهبی به یک اثر ثبت شده ملی تعهدات ملی و بزرگی از جمله حفاظت فیزیکی از اثر را برای سازمان میراث فرهنگی ایجاد می‌کند…

کمبود زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد

در نشست ستاد خدمات سفر به کمبود زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان‌های استان اشاره شد.

یکسال حبس برای حفار غیرمجاز باشت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشت در کهگیلویه و بویراحمد گفت: حفار غیر مجاز جستجوگر اشیای عتیقه در این شهرستان به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد.

میراث فرهنگی، زیرساخت های لازم را در بلادشاپور فراهم کند

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام، ولنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قدمت بافت تاریخی دهدشت گفت: باید از این ظرفیت برای توسعه و جذب گردشگر به نحو مطلوب استفاده شود.

بهترین محوطه‌ تاریخی کشور، مورد بی مهری سرمایه گذاران و میراث فرهنگی

«کاروانسرای دهدشت» با ۳۰ حیاط و در بافت تاریخی این شهر با خصوصیت «بهترین محوطه‌ی تاریخی کشور» از نظر کارشناسان میراث فرهنگی و باستان‌شناسان، از حدود پنج سال پیش در اختیار صندوق احیاء و بهره‌برداری از آثار تاریخی کشور قرار گرفته اما …

افتخار آفرینی هنرمند کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی

هنرمند کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی زنجان به عنوان هنرمند برگزیده انتخاب شد…

جشنواره هواپیماها در استانی که از کمبود دستشویی برای گردشگر رنج می برد

وقتی در برخی از نقاط گردشی ما، گردشگران با مشکل کمبود دستشویی و امکانات اولیه مواجه هستند، اولویت با رفع نیاز های اولیه این گردشگران است نه برپایی جشنواره هواپیماها که مختص عده ای خاص و معدود است…

درد دل های آزاده، دختر آزاده + تصاویر

آزاده مصطفی پور که در سالروز آزادی پدرش، اقدام به برپایی نمایشگاهی از هنرهای تجسمی و صنایع دستی ساخته دست خودش کرده بود، درد دل هایی در گلایه از مسئولان فرهنگی و هنری استان داشت…

کشف جسد مومیایی شده موبانا سردار هخامنشی در باشت+تصویر

مدتی است مطلبی با عنوان کشف «کشف جسد مومیایی شده موبانا سردار هخامنشی در شهرستان باشت» علی‌رغم تکذیب مسئولان همچنان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

تلاش نافرجام برای پیداکردن گنج در تنگ هیگون کهگیلویه!/دستگیری هفت متخلف

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه گفت: هفت متخلف حفاری غیرمجاز برای کشف اشیای قیمتی در این شهرستان دستگیر شدند.

قلعه تاریخی عزیزی بویراحمد از تصرف فرد سودجو خارج شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد گفت: قلعه و بنای تاریخی عزیزی واقع در روستای دم چنار عزیزی از توابع این شهرستان از تصرف فرد سودجو خارج شد.

سنگ یک میلیون ساله چرامی در انتظار رای دادگاه!

این سنگ که قدمتش به یک میلیون سال قبل برمی گشت، و نمونه مشابهش در ایالت مانتایای آمریکا وجود دارد، منتظر رای دادگاه است تا …

ثبت ۲۸۵ بنای تاریخی کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی

کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۶ اثر تاریخی،فرهنگی و طبیعی در فهرست آثار ملی دارد که ۲۸۵ اثر، بناهای تاریخی استان می باشند.

بیش از ۹۲درصد اشیای تاریخی استان امکان بازدید عمومی ندارد!

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمدگفت: ۹۲درصد از اشیای تاریخی این استان امکان بازدید عمومی ندارد…

ثبت کتیبه های صخره ای استان در اطلس کتیبه های ایران باستان

کتیبه های فارسی میانه، صخره ای استان در اطلس کتیبه های ایران باستان ثبت می شوند

کهگیلویه و بویراحمد آماده استقبال از نوروز

۱۴دستگاه خدمات رسان کهگیلویه وبویراحمد روز سه شنبه با برگزاری مانور در قالب ستاد خدمات سفرهای نوروزی، آمادگی خود را برای استقبال از میهمانان و مسافران نوروز ۹۵ در این استان اعلام کردند.

دست کنده مهریان ثبت ملی شد

معاون میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ملی دست کنده‌های معماری منطقه مهریان یاسوج مرکز استان به عنوان یک اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور خبرداد.

۷۷۰۰ شیء تاریخی کهگیلویه و بویراحمد در معرض نابودی + تصاویر

از ۸ هزار قلم شیئ تاریخی استان ، فقط ۳۰۰ شی در موزه قدیمی یاسوج به نمایش گذاشته شده و بقیه اشیاء تاریخی به دلیل کمبود جا ، در کمدها و زیر زمین نمناک این موزه نگهداری می شوند .

صدای پای بهار با تاریخ و طبیعت در بهمئی

نقوش برجسته تنگ سولک باقی مانده از حکمرانی اشکانیان، یکی از چندین نقشی است که بر صفحه سنگ شده است. در تنگ سروک کتاب تاریخ باز است تا از هر ورقش بهره و لذت ببرید این نقوش برجسته سخن از برجستگی هنر ایرانی در رقابت با سایر تمدن‌های هم روزگار خود را دارد.

صفحه 1 از 2 ... 12