ترور «میراحمد تقوی» توسط منافقین

بر اساس اطلاعاتی که به سپاه پاسداران رسید، منافقین تصمیم به ترور میر احمد تقوی گرفته و فردی که مامور اجرای ترور شده بود نیز قبل از اقدام به ترور دستگیر شد…

روحانی باشتی که گروه فرقان او را دزدید و به رودخانه انداخت

گروه فرقان نیز در همان دوره اول مجلس شورای اسلامی در شهرستان بویراحمد از مرحوم حسینی که کاندیدا شده بود انتقام گرفته و وی را شبانه دزدیده و به رودخانه انداختند که البته به لطف خدا نجات پیدا کردند ولی از ناحیه زبان به مدت یک سال و نیم لکنت داشتند.

همیشه پای «چَم‌چیت» در میان است

چم‌چیت خاطره‌ی تلخی‌های بویراحمد است. در تمام سال‌های دهه چهل و پنجاه، هرگاه صدای ساز و نقاره‌ها از چم‌چیت بلند می‌شد، چهار ستون بدن بویراحمدی‌ها می‌لرزید و آنها را به یاد خاطره دردناک ۴۵ روز بمباران بی‌رحمانه‌ی هوایی و سالها حکومت نظامی و محاصره اقتصادی در روزهای تلخ بعد از فروردین چهل و دو می‌انداخت.

گفت‌وگو با فرزند گردان تک نفره خمینی(ره)”شهید زرین” +تصاویر

بعد از انقلاب هم با شروع غائله کردستان، شهید زرین که افتخار عضویت در سپاه اصفهان را داشت به غرب کشور اعزام می‌شود و بعد از آن سراسیمه به جبهه‌های جنوب رفتند و در کنار سردار شهید حاج حسین خرازی و سردار رحیم صفوی به نبرد پرداخت.

روزنامه سلام فصلی نو در روزنامه نگاری ایران بود

سایت مردم استان ( ک و ب) ، سیده زهراحسینی – یاد باد آن روزگاران یاد باد-۲۵  سال پیش درچنین روزی دفترروزنامه سلام دراستان کهگیلویه وبویراحمد به مرکزیت گچساران توسط چهره ماندگاراصلاح طلبی( حاج بهرام تاجگردون) افتتاح گردید. روزنامه سلام درسال۱۳۶۹ درایران متولد شد که به اعتقاد بسیاری آغاز فصلی تازه درروزنامه نگاری ایران بود. […]

استاد فریدون داوری!! لطفا ساحت شعر را حرمت نگه‌دار

ساحت شعر و شأن شاعری بسیار و بسیار بالاتر از این ضعیف گویی‌هاست و چیزی و یا کلماتی که این اندازه راحت در پیش پای هر کسی سروده شود هرگز شعر نیست و یک مدیحه سخیف و ضعیف است.

مظلومیت علما در تاریخ نگاری کهگیلویه و بویراحمد

با وجود این در متون تاریخی از طوایف سادات، تاریخ آنان و نقش فرهنگی – اجتماعی آنان کمتر ذکری به میان آمده است. در تداوم همین نوع تاریخ‌نگاری، علمای دینی منطقه هم، که معمولاً از سادات بوده‌اند، مشمول همین مظلومیت واقع شده‌اند و در متون تاریخی چندان ذکری از آنان نیامده است.

آریـــــوبـــــرزن امـیر سلحشور ایــــرانـــی

بنا به اغلب شواهـد،قراین، نقل و قول های تاریخـی ،آریـوبـرزن یا آریـابـرزن,فـرزند هـرمـز و از مــادری بنام فرنـگیس تـولـد یـافت.ایشـان از قبیلـه بازرنگـان،ولایت تلخسرو و از ایالت انشـان (انـزان- ارجـان) نیز بوده است.