بعد از سخنان آیت الله ملک حسینی بر طبل تفرقه نکوبیم / نامه ۷ هزار امضایی در گروه ۵ هزار نفری که حتی یک امضا ندارد

با وجود اینکه در نامه آیت الله فقید ملک حسینی به صراحت از عدم تغییر نام استان سخن آمده بود و تغییر نام را نشانه بی تدبیری و عدم دوراندیشی خوانده بود با این حال باز عده ای با انتشار خبرهای جعلی و ساختگی به دامن زدن بر تفرقه در استان ادامه دادند.

رفراندوم ناکام تجزیه طلبی؟!

در همین راستا فیصله دادن موضوع توسط استاندار محترم و واکنش حضرت آیت الله ملک حسینی که یادگار فقیه مجاهد و همواره مرجع و ملجاء مردم بوده اند، ستودنی است و بر اساس رسالت مطبوعاتی، حمایت خویش را از این تدبیر و تیزهوشی اعلام می نمائیم.

تغییر نام های تاریخی، زوال هویت است

لازم است به مدیران گوشزد نماییم که این تغییر نام، علاوه بر گسست و آشفتگی بین نسلی، می تواند باعث محو تدریجی تاریخ سرزمین ما و انقطاع تاریخی آن و در نتیجه موجب بالارفتن حساسیت های قومی و منطقه ای شود که اگر منصفانه بنگریم دستآورد مثبتی ندارد.

حمایت هیئت‌مدیره انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد از مواضع نماینده ولی فقیه و استاندار در مورد تغییر نام استان

هیئت‌مدیره انجمن صنفی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد با صدور اطلاعیه‌ای حمایت خود را از مواضع استاندار و نماینده ولی‌فقیه در مورد مخالفت با تغییر نام استان اعلام کرد.

مشغول شدن به مباحث قومیتی و تغییر نام استان، بستر ساز خروج از ریل امنیت است

دبیر انجمن صنفی پیمانکاران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گذار از محرومیت و توسعه‌نیافتگی، نیازمند توسعه افق فکری همه کسانی است که دل در گرو جامعه دارند.

مخالفت صریح آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: تغییر نام استان اولویت استان ما نیست و مقدم کردن آنچه اولویت ندارد بر اولویت ها، از اسباب فروپاشی جوامع و اهداف و آرمانهاست و این درست نیست.

غلام محمد زارعی: فکر تغییر نام را از سرتان بیرون کنید/تغییر ناممکن است

در همان ساعات ابتدایی وقتی از بحث تغییر نام استان مطلع شدم از این رویه اشتباه برافروخته شدم و اولین نفر در استان بودم که علناً با این تصمیم ناپخته شورای فرهنگ عمومی استان اعلام مخالفت کردم و موضوع را از طریق رسانه ها مطرح کردم، زیرا مطمئن بودم این تصمیم برخواسته از بطن جامعه نیست.

واکنش معنادار جلال یوسفی نورآبادی به سخنان عجیب تاجگردون!

خیلی دلم می خواست این آقای تاج گردون نماینده شهرم بود تا چند سوال از او بپرسم.سوالات زیادی در ذهن دارم و ای بسا که فرد یا افرادی به من بگویند به تو چه ارتباطی دارد و شک نفرمایید اگر بخاطر این امر و نیز جلوگیری از هم پاشیدگی انسجام اجتماعی نبودم حرف های زیادی با شما داشتم.

تغییر نام استان، هویّت زدایی یا هویّت زایی؟!

راستی چرا ، با واقع بینی به مسایل و مشکلاتِ امروز جامعه نگاه نمی کنیم،و نمی خواهیم بپذیریم که تصمیم های شتابزده ، احساسی و کارشناسی نشده ازاین سنخ ، چه مصایب و مشکلاتی که برایمان بدنبال نداشته وچه آسیب های سنگینی را که بر پیکره اِتّحاد و همبستگی مردم و یک پارچگی کشور وارد نخواهد ساخت؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: تغییر نام استان تصویب نشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سوء‌برداشت از مصوبه شورای فرهنگ عمومی ازعدم تصویب تغییر نام استان خبر داد و گفت: در این نشست تنها مقرر شد که پرونده تغییر نام استان یا کاملاً بسته شود و یا…

قوم گرایی و واگرایی، بیخ گوش بحث تغییر نام استان

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شدن این موضوع را عامل دامن زدن به قوم گرایی دانست و گفت: بیخ گوش مطرح شدن این مسأله، قوم گرایی و واگرایی در استان وجود دارد و نباید این موضوع منجر به واگرایی شود.

ادامه مخالفت‌ها با تغییرنام کهگیلویه و بویراحمد/مردمی که نان می‌خواهند نه نام

با طرح موضوع تغییر نام استان عده‌ای از مردم و بزرگان استان با برگزاری جلسات مختلف مخالفت خود با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کردند.

کهگیلویه وبویراحمد، کهگیلویه وبویراحمد می ماند / آقای تاجگردون، بهتر است خود را پیمانکاری چندماه در گچساران معرفی کنید

دکتر تاج گردون عزیز جنابعالی که احساس شرم را یکی از دلایل احساساتی خود عنوان کردید پس لطف بفرمایید از همان ‏اهوازی ها و شیرازی ها مایه بگذارید و خود را کاسب کار یا پیمانکاری چند ماهی در گچساران بنامید.‏

کی عطا طاهری: با تغییر نام دردی دوا نمی شود / سیاست دولت پهلوی ها هم تغییر هویتهای فرهنگی و مکانی بود

بهتر آنست به عوامل اساسی و زیربنایی بذل توجه باشد و الا اسامی را تغییر دادن و کلمه را جابجا کردن و حتی ولایتی را به نام (بهشت و ارم) نامیدن، دردی را دوا نمی کند و کاری کارا نیست.

گذشته استان را از آینده اش جدا نکنید

حال جوانان قلم بدست و هم زبانم در استان کهگیلویه و بویر احمد در این چند روزه کاری کردند کارستان و با قلم زدن و چینش کلمات صحیص و رژه صریح واژگان بر صفحه کاغذ ترسی و تأملی قاطع رو به بانیان عجول و حال بین این پروژه تزریق کرده اند که به خود بیایند و گذشته این استان را از آینده اش جدا نکنند.

تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد و فرصت های پیش رو

تغییر نام استان موجب هم دلی و هم زبانی همه هم استانی ها شده و کسی از مردم استان دلخور نخواهد بود چرا که با وضع موجود دلخوری هایی از گذشته بخاطر نام استان بوده که متاسفانه به کهنه زخم تبدیل شده است.

حمله کاربران شبکه های اجتماعی به تاجگردون

با گذشت چند روز از بحث تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد و روشن تر شدن ابعاد و پشت پرده آن کاربران شبکه های مختلف اجتماعی به تاجگردون حمله کرده و عملکرد وی در این رابطه را کاملا سیاسی و جدای از غیرت و هویت لری قلمداد کردند.

تغییر نام/ ضرورت یا نخود سیاه؟!

تغییر نام” یک استان ناقض و نافی پیشینه ی تاریخی و جغرافیای آن خطه نمی باشد. از “تغییر هویت و فرهنگ” می بایست بهراسیم. “تغییر نام” توسعه زا و راهکار برون رفت از مشکلات و محرومیت هم محسوب نمی شود و قاعدتاً تغییر بر این مبنا توهمی بیش نیست.

اولویت‌ امروز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است نه تغییر نام استان

امام جمعه گچساران گفت: بهتر است به موضوعاتی نظیر نجات نسل جوان و چرایی اینکه جوانان ما به خودکشی روی آوردند، چرا اعتیاد زیاد شده، چرا عفت، حجاب و اخلاق نگران‌کننده شده است توجهی داشته باشیم و بعد از این به تعویض نام استان فکر کنیم.

وکیلی: مخالف صد در صدی تغییر نیستم، نام استان هم جزء مقدسات نیست/ نظر مردم فصل الخطاب است

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: این سخن بنده به معنی مخالفت صد در صد با تغییر نام استان نیست و نام استان را فی النفسه نه عامل توسعه می دانم و نه جز مقدسات بلکه معتقد هستم اگر روزی به این جمع بندی رسید که این نام تغییر کند باید پاس داشت و به این تغییر تن داد.

صفحه 1 از 2 ... 12