یاسوج- ایرنا – مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری بیش از۹۱هزار نفر ساعت آموزش مهارت در روستاهای این استان در سه ماهه اول امسال خبر داد.

ایاز آقایی روز شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمــــوزش های فنی و حرفه ای در روستاها در قالب تیم های سیار به منظور تحقق دسترسی به فرصت های آموزشی و با هدف ایجاد توانمندی و فراهم سازی زمینه های بهره وری خانوارهای روستایی و نیز مقابله با مهاجرتهای روستاییان برنامه ریزی و طراحی شده است.

وی این دوره های آموزشی را شامل پرورش زنبور عسل،پرورش گوسفند ،کاربرد گیاهان دارویی، پرورش قارچ صدفی و دکمه ای ،بافندگی و غیره اعلام کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای اظهارکرد : در این مدت آموزشهای مهارتی برای ۴۰۰ مهارت آموز در روستاها سوی مربیان فنی و حرفه ای ارائه شد.

وی از تقاضامحوری آموزشهای فنی وحرفه ای خبر داد و اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای آماده اجرای سفارش آموزشهای مهارتی دستگاههای اجرایی در حوزه اشتغال وکارآفرینی ،بخش خدمات و اصناف است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد وجود کارگاه های مجهز در رشته های متنوع را یک فرصت خوب برای مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی ماهر دانست.

در کهگیلویه وبویراحمد۱۱مرکز فنی وحرفه ای دولتی و بیش از۱۰۰ آموزرشگاه آزاد فعالیت دارد.

۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا