به گزارش پایگاه جامع ، از چهره های جوان فعال در حوزه رسانه و منتقد سینما در گفت و گو با خبرنگار استان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون حماسه ۹ دی گفت:

۹ دی رویش ملت در برابر بوق های تبلیغاتی دشمن بود

فتنه عظیم ۸۸ که تمام کفر به سرنگونی حکومت الهی انقلاب اسلامی کمر بسته بودند و در یک سناریوی بسیار پیچیده که هم با جسم و جان مردم سر و کار داشت و هم با روح و روان مردم، دشمنان انقلاب بر روی نقطه بسیار حساسی دست گذاشتند و آن هم بازی با اعتقادات بود. سختی کار و عدم تشخیص درست از غلط به این خاطر بود که دشمن مستقیم وارد عمل نشده بود، بلکه عوامل خود را به گونه ای چیده بود که فضای کاملا غبار آلودی به وجود بیاید، از یک طرف سابقه فریب خوردگان و ادعاهایی که داشتند، استفاده از نماد سبز و سید بودن، و از یک طرف حمایت برخی از چهره های مطرح کشور و سکوت برخی دیگر از چهره ها باعث شده بود که مردم تمام فضا را به خوبی و تمیزی نبینند، همین امر باعث شد که خوشحالی دشمن چند برابر بشود و بوق های تبلیغاتی آنها همه چیز را تمام شده فریاد بزنند، ترس و دلهره روز به روز بیشتر می شد و ملت هر روز بیشتر احساس خطر می کرد، اما در این فتنه عینأ احمق بودن دشمنان خدا را مشاهده کردیم و آنان در این ۸ ماه فتنه با همان گزینه اعتقاداتی که وارد شده بودند به جان اعتقادات ملت افتادند ( آب خوردن هواداران در روز قدس،‌پاره کردن عکس امام توسط کسانی که با عنوان پیرو خط امام وارد شده بودند،آتش زدن مساجد، توهین به اصل ولایت فقیه و… دست آخر هم که به نقطه حساس واستراتژیک ملت اهانت کردند و آن هم توهین به علمدار کربلا و ارباب بی کفن حسین (ع) بود، در این بخش تمامی غبارها و دودها کنار رفتند و همه چیز را شفاف دید. اینجا بود که رویش ملت شکل گرفت، بسیاری از مردم که تا دیروز روبروی هم بودند امروز برای دفاع از انقلاب دست در دست هم بدون از اینکه نهادی آنها را دور هم جمع کند خودجوش و مردمی حماسه عظیم ۹ دی را که در تاریخ ماندگارشد رقم زدند.

مدبر

وی افزود: اصلی ترین عامل نجات انقلاب در فتنه ۸۸ امام خامنه ای بود

همان طور که خانم رایس در گذشته چندین بار گفته بود رهبر ایران می تواند بزرگترین و پیچیده ترین نقشه هایی را که بهترین مغزها سالها برای نابودی حکومت ایران طرح  و آماده می کنند با یک سخنرانی خنثی کند.

همه شاید بودند که چگونه سخنرانی رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه همه ملت را با هر دیدگاه سیاسی منقلب کرد.

هرکس در هر صنفی که بود بعد از گریه رهبر انقلاب در تریبون نماز جمعه به خود آمد و حرف همه این بود، خدا نکند که ما زنده باشیم و اشک در چشمان امام خامنه ای حلقه ببندد.

 

این فعال رسانه ادامه داد: در ۹ دی بصیرت ملت به ثابت شد

بسیاری از خواص که خود را جلودار ملت می دیدند و این برداشت را داشتند که ملت ایران گوش به فرمان آنها هستند و هر کاری که موفق است آنها جلودار و علمدار آن هستند، در فتنه ۸۸ از ملت ایران عقب افتادند، برخی از آنها تا روزهای آخر حامی فتنه بودند و برخی از آنها نیز به ساکتین فتنه پیوستند و لکه ننگی در پرونده سیاسی خود ثبت کردند، اینگونه بود که ملت ایران در ۹ دی بصیرت خود را به خواص بی بصیرت ثابت کردند و بسیاری از خواص مجبور شدند به سوار شدن در کشتی ملت ایران.

 

مدبرمقدم بیان کرد: در ۹ دی ملاک حال افراد بود

بسیاری از آقایان در انتخابات ۸۸ و حوادث بعد از آن به گذشته خود مسئولیت های خود نزدیکی خود با امام رئیس جمهور و نخست وزیر بودن خود در گذشته و… نگاه می کردند و اصلا برایشان مهم نبود در چه زمانی هستند و شرایط حال چگونه است، اما ملت در ۹ دی پاسخ محکمی به این توهمات دادند و گفتند ملاک حال افراد است و اگر جزء این بود شمری که سر از تن فرزند پیامبر جدا کرد در گذشته از همه آنها سر افرازتر و شجاع تربود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان تبیین کرد: حصر بزرگترین لطفی بود که در حق سران فتنه شد

در طول تاریخ حصر بهترین جایگاهی بود که خواصی که از خطوط قرمز عبورمی کردند در آن قرار می دادند. همچون حصر عایشه توسط حضرت امیر در جنگ جمل و یا حصر آقای منتظری تا زمان فوت. برخی از آقایان در گوشه و کنار تریبونی که به دست می آورند از چرایی حصر سران فتنه بدون از محاکمه در دادگاه سخن می رانند ، این خود جای بسی تعجب دارد که آیا اینها واقعا نمی فهمند که حصر بزرگترین لطفی بود که در حق سران فتنه شد. جواب زیبای مقام معظم رهبری در پاسخ به این سخنرانی های خواص در گوشه و کنار که می فرمایند(جرم اینها بزرگ است و اگر امام بزرگوار(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود) به عقیده بنده خود سران فتنه هم می دانند که این صحبت ها به نفع آنها نیست بلکه به ضرر آنها خواهد بود.

 

این منتقد سینما در پایان گفت:۹ دی نباید فراموش شود و این وظیفه خود ملت ایران است

۹ دی از آن حرکت های کاملا انقلابی بود که خود ملت ایران با پیشی گرفتن از خواص آن را رقم زدند و زنده نگه داشتن این حرکت بزرگ انقلابی که بساط فتنه را برچید وظیفه خود ملت ایران است، نباید بگذارند که گذر سالها و عوض شدن دولت ها بر روی با نشاط برگزارشدن و یاد آوری این حماسه عظیم تأثیر بگذارد و خدای نکرده از شور و نشاط همایش ۹ دی در سراسر کشور بکاهد.