با حضور معاون پرورشی اداره‌ کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از ۶۲۵ دانش‌آموز حافظ قرآن در گچساران تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، صبح امروز و با حضور حجت‌الاسلام مصطفی شجاعیان، معاون پرورشی اداره‌ کل آموزش و پرورش حافظان دانش‌آموزان این شهرستان تجلیل شدند.

در این مراسم از ۶۲۵ حافظ قرآن در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس گچساران تجلیل و قدردانی شد.

حجت‌الاسلام مصطفی شجاعیان، معاون پرورشی اداره‌ کل آموزش و پرورش  کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم اظهار کرد: قرآن کتاب الهی و آسمانی بوده که از وحی به پیامبر اکرم(ص) برای هدایت و تکمیل ارشاد بشریت نازل شد.

وی افزود: قرآن معجزه‌ای جاویدان و همیشگی بوده که فرازمانی بودن آن و کاربرد در همه اعصار از ویژگی‌های منحصر به فرد این چراغ هدایت‌گر است.

معاون پرورشی اداره‌ کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تفاوت عمده میان معجزات دیگر پیامبران و پیامبر اسلام در این است که معجزات دیگر پیامبران برای زمان و عصر خاصی اتفاق افتاده است اما معجزه پیامبر اسلام(ص) برای همه بشریت و در همه اعصار نازل شده است.

شجاعیان با تأکید لزوم بر تبیین و ترویج فرهنگ قرآن‌آموزی در جامعه گفت: با گذشت هزاران سال از نزول قرآن به زمین هنوز رازهای ناشناخته بسیاری در متن این کتاب آسمانی برای هدایت و پیشرفت بشریت نهفته است.

وی ابراز کرد: آموزش قرآن در حوزه‌های متنوع و مختلف این کتاب آسمانی سبب آشنایی و تعلیم نسل‌های مختلف از آموزه‌های دینی و در نتیجه از بین رفتن بسیاری از ناهنجاری‌های دینی، اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می‌شود.

شجاعیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش و همت مربیان قرآنی در گچساران بیان کرد: دانش‌آموزان گچسارانی دارای پتانسیل و استعداد مطلوبی در حوزه مسائل مذهبی به ویژه حفظ و قرائت قرآن دارند که امیدورایم این روند در آینده توسعه بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ط۲۰

منبع : فارس نیوز