یاسوج – ایرنا – مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از قابلیت سنجی و شناسایی ۵۶۰ منطقه عشایری در این استان خبر داد.

مجید علیپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین هدف از قابلیت سنجی مناطق عشایری انجام خدمات مطلوبتر و اجرای طرح های مهم اقتصادی و سرمایه گذاری برای جامعه عشایری این استان است.

وی با اشاره به طرح اسکان عشایر کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: تاکنون بیش از یک هزار خانوار عشایری در ۱۳ نقطه مختلف این استان اسکان داده شده اند.

علیپور از شناسایی ۷۱ منطقه اسکان عشایر در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: مهمترین هدف از این طرح نظم بخشی و ساماندهی امور مربوط به جامعه عشایری استان و ارایه خدمات مطلوب به آنان است.

وی با اشاره به نقش تعیین کننده جامعه عشایری در رشد اقتصادی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: اقدامات و برنامه های جامعی در این زمینه در دستور کار اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

علیپور با بیان اینکه چهار هزار و ۴۰۰ هکتار از باغ های کهگیلویه و بویراحمد متعلق به جامعه عشایری است، ابراز داشت: عشایر این استان در سال های اخیر یک هزار و ۲۰۰ هکتار توسعه باغات در مناطق عشایری استان اجرا کرده اند.

وی افزود: بیش از ۲۳ هزار هکتار از زمین های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز متعلق به جامعه عشایری این استان است.

علیپور گفت: تامین هفت هزار و ۲۱۹ تن از گوشت تولیدی کهگیلویه و بویراحمد مربوط به جامعه عشایری این استان است.

وی از در دست اجرا بودن پنج طرح مهم عشایری در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و بیان کرد: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

علیپور تامین آب پمپاژ طسوج چرام، مور زرد زیلایی، پشت کوه باشت، حبیب آباد شیبانی و دره جوجق زیلایی را از مهمترین پروژه های عمرانی نیمه تمام عشایر کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

وی اظهار کرد: حدود ۱۲ درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل ۷۲ هزار و ۷۶۲ نفر عشایر هستند.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا