یاسوج – ایرنا- معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۵۱۷ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی امسال استان معادل ۲۶ درصد از مجموع اعتبار تملک دارایی استان توزیع شد.

علی حسن نوروزی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از تخصیص ۳۲ درصد از اعتبارات تملک دارایی ملی استانی شده معادل ۸۹ میلیارد ریال، توزیع ۳۳ میلیارد ریال اعتبار از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به پروژه های آبفای روستایی خبرداد.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد توسعه استان را رسالت اول شورای برنامه ریزی و توسعه خواند و تصریح کرد: در اولین روزهای کاری دولت یازدهم این شورا با ساز و کار جدید تشکیل و با تبیین رسالت های آن ، ایفای نقش فعالانه آن در دستور کار مدیران ارشد استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برگزاری هفت نشست شورای برنامه ریزی و ۳۷ مصوبه در سه ماه اخیر نشان از اهمیت این شورا برای مجموعه دولت تدبیر و امید در استان دارد ، افزود: در این میان بخشی از زمان شوراهای تشکیل شده صرف تخصیص اعتبار طرحها شد.

نوروزی به مبادله ۵۰۰ فقره موافقت نامه عمرانی برای بیش از دو هزار پروژه عمرانی و تخصیص اعتبار ۴۵۰ مورد از این موافقت نامه ها اشاره کرد و اظهار داشت: برآورد درآمدهای استان برای سال ۹۳ معادل ۱۰۷۱ میلیارد ریال برای درج در لایحه بودجه ۹۳ از دیگر اقدامات مجموعه برنامه ریزی استان است.

وی بیان کرد: خروج شورا از روزمرگی، تصمیم گیری، تصویب،نظارت و برنامه ریزی در راستای توسعه استان ، فعال شدن شورا در توسعه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دستور کار قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بحث و بررسی پیرامون مطالعات آمایش استان، راه اندازی سامانه ارزیابی ، توسعه و رصد آمایش (ساترا) و برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی دستگاههای اجرایی استان، آغاز تدوین برنامه توسعه بلند مدت با در نظر داشتن برنامه های بالادستی توسعه، فعال سازی کارگروههای زیرمجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه و کمیته های شهرستانی را از دیگر اقدامات دولت تدبیروامید در این مدت اعلام کرد.

دکتر نوروزی به سهم ناچیز استان ( پنج دهم درصد) در سالهای اخیر از دو ظرفیت مهم توسعه ای کشور یعنی صندوق توسعه ملی و اعتبارات ملی اشاره کرد و گفت: افزایش سهم استان و بسیج کردن مدیران برای تلاش جهت افزایش این سهم ، در دستور کار دولت یازدهم در استان قرار گرفته است .

وی افزود: سه کارگروه استانی صندوق ملی توسعه در استان تشکیل و ۳۵ طرح جهت اخذ تسهیلات به میزان ۷۶۰ میلیارد ریال به کارگروه ملی مستقر در وزارت صنعت و معدن ، معرفی شد.

نوروزی به نشست با رییس صندوق ملی توسعه کشور و اخذ قول مساعد او جهت حمایت از توسعه سرمایه گذاری در استان ، یاد کرد و گفت: در سه ماه گذشته تعامل استانداری با دستگاههای مرتبط با تولید و اشتغال نظیر جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت افزایش یافته به نحوی که به صورت هفتگی موظف به ارایه گزارش شده اند.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه بستر همکاری و تقویت بخش خصوصی در استان ، با هدف ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری فراهم شده است ، گفت: دولت تدبیر و امید در استان تاکنون دو مورد جلسات اصلی شورای گفت ئگوی دولت و بخش خصوصی و جلسات متعدد زیرمجموعه آن را با اهدافی نظیر ایجاد فضای تعاملی میان دولت و بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار در استان، توسعه سرمایه گذاری، فعال شدن واحدهای راکد تولیدی و صنعتی برگزار کرده است.

وی به بررسی طرحهای راکد و دارای مشکل در زمینه های تولیدی، صنعتی توسط این شورا اشاره کرد و گفت: بررسی دقیق مشکلات ۲۴ فقره طرح تولیدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۸۸۶ میلیارد ریال انجام شد.

نوروزی معرفی سه واحد تولیدی جهت دریافت سرمایه در گردش با حجم سرمایه گذاری ۷۷ میلیارد ریال ، معرفی چهار واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با حجم سرمایه گذاری ۲۸۵ میلیارد ریال و معرفی ۱۸ طرح واحد تولیدی جهت استمهال و تقسیط مجدد با حجم سرمایه گذاری ۸۱۵ میلیارد ریال را بخشی ازعملکرد های مطلوب شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان ذرکر کرد.

نوروزی تشکیل گروه مشاوران اقتصادی،برگزاری نشست شورای هماهنگی بانکها، برگزاری نشست های کاری با سرمایه گذاران و رفع برخی از مشکلات سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات معاونت برنامه ریزی عنوان کرد.

۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا