یاسوج ۲۴: رئیس سازمان ، و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تنها ۵۰ هزار تنی سلستین سالانه از این استان به خارج از کشور (چین) می شود.

 داریوش دیودیده در نشست شورای معادن استان گفت: ۷۶ پروانه بهره برداری معدن در این استان صادر شده که ۵۰ معدن فعال وجود دارد و ۱۰ معدن نیز در حال تجهیز هستند.

وی خاطر نشان کرد: شن و ماسه، سنگ لاشه، سنگ تزئینی، اکسین، سلستین، بوکسیت، گوگرد، نمک، آهک، مارن و گچ مهمترین معدن های استان را به خود اختصاص داده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن از معادن این استان استخراج می شود.

وی اضافه کرد: ۷۷۰ نفر در معادن استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول هستند و این معادن سالانه برای دولت ۲۵۰ میلیون تومان درآمد دارند.

علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست افزود: رسیدگی به وضعیت معادن موجود در سطح استان ضروری است.

وی با یبان اینکه ظرفیت‌ های معدنی استان شناسایی شود افزود: ابتدا باید وظایف شورای معادن به‌ شکل ویژه بررسی و جلسات به صورت ماهانه برگزار شود.

احمدی ابراز داشت: در زمینه وضعیت حقوقی معادن، صنعت و معدن یک تیم حقوقی ویژه تشکیل داده و تمامی زوایای این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از تجارب سایر استان‌ها برای بهبود عملکرد این شورا در خصوص وضعیت معادن استان استفاده شود./ایسنا