رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری و صدور حکم حبس ۵ ماهه برای صیادان غیرمجاز ماهی در شهرستان بهمئی خبر داد.

 جمشید عبدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با اشاره به دستگیری دو نفر متخلف صید غیرمجاز ماهی در دریاچه سد مارون اظهار داشت: این افراد متخلف که دارای سابقه صید غیرمجاز بودند توسط پرسنل محیط زیست بهمئی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 رئیس یگان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: با توجه به اینکه افراد دستگیر شده دارای سوابق متعدد در زمینه صید غیرمجاز بودند، به استناد بند الف ماده ۱۰ قانون شکار و صید از طرف دادگستری شهرستان بهمئی به تحمل ۵ ماه حبس محکوم شدند.

عبدی‌پور با بیان اینکه دریاچه سد مارون جزو مناطق حفاظت شده محسوب می‌شود، افزود: ساکنان و اهالی اطراف دریاچه سد مارون نسبت به این مهم توجه شده‌اند و هرگونه صید ماهی در دریاچه این سد فقط با مجوز محیط زیست و در برخی فصول خاص که هیچگونه خطری برای بقای نسل آبزیان سد نداشته باشد صورت می‌گیرد.

حبس‌های سنگین در انتظار شکارچیان غیرمجاز

رئیس یگان حفاظت محیط زیست با اخطار جدی نسبت به کسانی که دست به شکار و یا صید غیرمجاز می‌زنند، تاکید کرد: متخلفان و شکارچیان غیرمجاز بدانند که هیچ‌گونه حاشیه امنی در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع برای آنها وجود ندارد و بدون شک سزای کار آنها دستگیری و حبس خواهد بود.

وی محیط زیست و حیات وحش را سرمایه ملی و متعلق به همه نسل‌ها دانست و افزود: نباید  اجازه دهیم به خاطر سودجویی برخی افراد معدود نسل گونه‌های جانوری و حیات‌وحش به مخاطر بیفتد.

رسانه‌ها محیط زیست را یاری کنند

عبدی‌پور از مردم خواست تا هرگونه تخلف زیست‌محیطی از سوی شکارچیان غیرمجاز را به ادارات محیط زیست و یگان حفاظت گزارش دهند تا با متخلفان برخورد قانونی شود و  در سایه آن محیط زیست در حاشیه امن قرار گیرد.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از رسانه‌ها خواست تا به صورت جدی به بحث محیط زیست  بپردازند و اقشار مختلف جامعه را نسبت به اهمیت و حفاظت از محیط زیست آگاه کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/خ۳۰

منبع : فارس نیوز