رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از کشف سه تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، امیر جانی‌پور شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هوشیاری بازرسان سازمان صنعت و معدن بیش از سه تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در شهر یاسوج کشف شد.

جانی‌پور افزود: این مقدار مواد غذایی در یک شرکت تولیدی نایلون و نایلکس در شهرک صنعتی بلکو و در شرایط بسیار نامناسب نگهداری می‌شدند.

جانی‌پور خاطرنشان کرد: متأسفانه این مواد غذایی در مجاورت مواد شیمیایی قرار داشته و فاقد هرگونه برچسپ، پروانه ساخت و بدون علامت استاندارد بودند.

وی افزود: با این واحد متخلف طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد و مواد غذایی کشف شده طی سیر مراحل قانونی امحا می‌شوند.

رئیس ادراه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر این مواد غذایی وارد چرخه مصرف می‌شد قطعاً‌ آسیب‌های بسیاری را به همراه داشت به خانواده‌ها توصیه کرد که با آموزش به فرزندان خود از خرید کالاهای بدون برچسب استاندارد و تاریخ تولید خودداری کنند.

جانی‌پور از مردم استان خواست تخلفات ‏اقتصادی شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور فروش، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری و مشاهده کالاهای تاریخ مصرف گذشته را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا به صورت حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت استان و یا اداره‌های شهرستان‌ها اطلاع دهند.

 انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ع۳۰

منبع : خبرگزاری فارس