رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گچساران از جمع‌آوری ۲۹۱ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال زکات در گچساران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، امرالله فروزنده عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران این شهرستان با بیان این‌که زکات یکی از فروعات دین اسلام است، اظهار کرد: زکات دارای احکام و مسایل فراوانی بوده که لزوم احیای  آن بر تمامی مسلمانان واجب و ضروری است.

 وی با نقل آیه‌ای از قرآن کریم در خصوص اهمیت پرداخت زکات افزود: خداوند در آیه «یا اَیّها الَّذینَ آمَنوا اَقیموا الّصلاهَ وَ اَتُوا الزَّکاهَ» بر برپایی نماز و پرداخت زکات تأکید کرده که این موضوع نشان از اهمیت و جایگاه زکات در دین مبین اسلام است.

فروزنده با اشاره به اثرات زکات در برطرف کردن مشکلات جامعه گفت: ایجاد دوستى یا تعمیق و توسعه آن، خوش‏نیّتى، خوش‏رفتارى، انصاف، کرم، ایثار، سخاوت، احسان، محبت، زهد، صله رحم، هدیه و تفقّد از دیگر آثار اخلاقی و اجتماعی زکات در جامعه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گچساران تعاون، همکاری و تولید بهتر و بیشتر همچنین حفاظت از دستاوردهاى جامعه اسلامى را از دیگر آثار پرداخت زکات عنوان کرد و گفت: ایجاد مدارس، کتابخانه‏ها، مساجد و سایر مراکز دینى و فرهنگى و دعوت از کارشناسان دینى و علماء و اساتید مناطق دیگر و تقویت پایگاه علمى و اعتقادى مردم از دیگر آثار پر برکت زکات است.

فروزنده با اشاره به جمع‌آوری از شهروندان گچسارانی عنوان کرد: از ابتدای سال تا‌کنون افزون بر ۲۹۱ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال زکات از شهروندان جمع‌آوری شده است.

وی با بیان این‌که این مقدار زکات توسط ۳۰ عامل در سطح گچساران جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: گندم، جو و زکات مستحبی از جمله انواع زکات‌های دریافت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گچساران عنوان کرد: زکات جمع‌آوری شده در سطح  گچساران در راستای عمران و آبادی روستاها، برطرف کردن نیازها و مشکلات محرومان و نیازمندان همچنین فی سبیل‌الله است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس