امام جمعه قلعه‌رئیسی خواستار حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شد و این روز را را سرآغاز حکومت الله بر جهان و برافراشته شدن پرچم عدالت اسلامی و بیداری مستضعفان دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: مسئله مهریه در اسلام بسیار تأکید شده و مهریه سنگین را مناسب این دین نمی‌داند.

امام جمعه قلعه‌رئیسی با بیان این‌که مهریه زنان به عنوان یک بدهی مرد است که مردها باید آن را بپردازند گفت: مهریه برای صداقت مرد به زن و نشانه احترام و عزت زن است.

وی مهریه را یک واجب شرعی دانست و افزود: مهریه حقوق زن در اسلام و یک واجب شرعی و قانونی به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام صلواتی از خانواده‌ها خواست که مهریه کم و آسان برای جوانان در نظر بگیرند زیرا اسلام بسیار بر مهریه آسان و کم برای یک زندگی سالم تأکید کرده است.

وی برترین زنان امت را کسانی دانست که مهریه کم می‌گیرند و یکی از عوامل خوشبختی زوجین را مهریه کم دانست و گفت: مهریه زیاد باعث جدایی و دشمنی میان زوجین می‌شود و زنی که مهریه زیاد بر دوش شوهر خود بگذارد ازدواج آنها پایدار نیست آنجا که عوامل تداوم زندگی باید با عشق و محبت آغاز شود.

خطیب جمعه قلعه‌رئیسی عنوان کرد: مهریه باید بر اساس توافق زوجین باشد و افرادی که برای تعیین مهریه در ازدواج شرط می‌کنند به این نکته دقت کنند که مهریه باید در توان فرد باشد.

حجت‌الاسلام صلواتی افزود: پرداخت مهریه واجب است و نپرداختن آن عذاب‌های سنگین اخروی را به همراه دارد و باید افراد به پرداخت آن دقت کنند و کسانی که در این دنیا مهریه را نپردازند در آن دنیا دزد محسوب می‌شوند و در پرداخت مهریه افراد باید دقت لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام صلواتی گفت: یوم‌الله ۲۲ بهمن سال‌روز شکست باطل و جنود ابلیس به دست حق طلب حزب‌ا‌لله است.

امام جمعه قلعه‌رئیسی افزود: پیروزی ملت ایران بر مستکبران غارتگران و سرآغاز بر چیده شدن دستگاه و ستمگران طاغوتیان بود.

وی در ادامه ۲۲ بهمن و دهه فجر را سرآغاز حکومت الله بر جهان و برافراشته شدن پرچم عدالت اسلامی و بیداری مستضعفان دانست.

صلواتی در ادامه اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله امروز انقلاب ثبات و استقامت است و ۲۲ بهمن حرکت نمادین استقامت بر سر آرمان‌ها است.

امام جمعه قلعه‌رئیسی ۲۲ بهمن را تجسم عینی و پشتیبانی از آرمان‌ها و نشان‌د‌هند‌ه عزم راسخ ملت دانست.

وی از مردم این شهر خواست که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند و ادامه داد: از همه مردم مومن انقلابی دعوت می‌کنیم برای دفاع از اسلام قرآن و آرمان و اهداف امام راحل و شهدا لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن باشکوه‌تر از هر سال شرکت و اعلام حمایت و پشتیبانی خویش از انقلاب اعلام کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹

 

 

 

منبع : فارس نیوز