معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از ۲۱۳ راهدار در قالب ۲۲ راهدارخانه هم اکنون در ۴۰ نقطه برف گیر و خطرناک این استان مستقر هستند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، روز یکشنبه در آیین تجلیل از راهداران کهگیلویه وبویراحمد افزود: راهداران این استان با استفاده از ۱۳۸ دستگاه سبک، سنگین و نیمه سنگین به طور شبانه روز مشغول خدمات رسانی به مردم هستند.

وی طول گردنه ها و مسیرهای برف گیر در استان کهگیلویه وبویراحمد را افزون بر ۵۲۷ کیلومتر اعلام کرد.

نصیری راد افزود: برف روبی و یخ زدایی، نمک پاشی، پاکسازی جاده ها از رانش های احتمالی، بازگشایی جاده ها و امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف، آب گرفتگی و روان سازی عبور و مرور در جاده ها از ماموریت ها و رسالت اصلی ماموران راهداری است.

وی طول راه های اصلی ، فرعی و روستایی در استان کهگیلویه وبویراحمد را افزون بر پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر اعلام کرد و یادآور شد: حدود چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر از این میزان راه روستایی است.

جمعی از راهداران به همراه مسوولان اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد امروز به مناسبت گرامیداشت روز راهداری با حضور در گلزار شهدای یاسوج ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در امری خیرخواهانه و به صورت دسته جمعی خون اهدا کردند.

 

منبع : خبرگزاری ایرانا