در سومین روز از ایام الله ده فجر انقلاب اسلامی ۱۴ پروژه با اعتبار۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۱ نفر با حضور دکتر سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان نوپای چرام افتتاح و کلنگ زنی شد.


در سومین روز از ایام الله ده فجر انقلاب اسلامی ۱۴ پروژه با اعتبار۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۱ نفر با حضور دکتر سید موسی خادمی استاندار در شهرستان نوپای چرام افتتاح و کلنگ زنی شد.

در آیین افتتاح پروژه مسیر ورودی به شهرچرام  با حضور تعدادی از مسئولین استانی، محلی و جمعی از مردم این شهرستان،استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه تلاش مدیران در برنامه ریزی و اجرا بر سه محور توسعه و آماده سازی زیرساختها، جذب، افزایش و تسهیل روند سرمایه گذاری و استفاده از نخبگان استانی دارای مناصب ملی با وحدت  وهمدلی بین مردم و مسئولان بنا گذاشته شده است.

وی افزود: اطمینان داریم این هدف بزرگ که می تواند به توسعه استان شتاب بخشد، محقق شدنی نخواهد بود مگر اینکه نخبگان، بزرگان، صاحبان فکر و اندیشه، سرمایه گذارن  و مشارکت مردمی  در زمینه های مختلف  برای رفع موانع در کنار مسئولان اجرایی استان  قرار بگیرند وبه آنها کمک کنند.

استاندار اظهار داشت: قبل از انقلاب در کهگیلویه و بویراحمد حتی یک شهر و روستای دارای گاز، یک واحد دانشگاهی و مرکز آموزش عالی و یک سد کوچک و یا بزرگ وجود نداشت و تنها دارای یک واحد صنعتی، یک بیمارستان،  دو مکان ورزشی و تنها ۲۸ کیلومتر جاده آسفالته و ۱۸روستا دارای آب آشامیدنی و ۳۰روستا برق دار بود .

وی با بیان اینکه، پیش از انقلاب اسلامی محرومیت در این استان بیداد می کرد، افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز همه مناطق استان  در حالی به نعمت  آب ، برق ، خدمات بهداشت و درمان ، راه، فضاهای آموزشی ، ورزشی ، دانشگاها برخوردار شده اند که با وجود  25 درصد ذخایر نفت و گاز کشور دراستان قبل از انقلاب حتی یک روستا و یا شهری گاز دار نبود .

خادمی تصریح کرد: استان ما با ۱۶هزار کیلومتر مربع وسعت یک درصد مساحت کشور، گنجینه بزرگی از ۲۵ درصد منابع مختلف نفت و گاز، ۲/۳ درصد آب و هشت درصد جنگل کشور و با معادن  غنی زیر زمینی برای توسعه صنعت و معدن، شرایط اقلیمی و آب هوای مختلف برای محصولات متنوع باغی، کشاورزی و شیلات، وجود آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی برای توسعه گردشگری زمینه کار، تولید و اشتغال فراوان دارد .

 استاندار با بیان اینکه، هر چه داریم به برکت اسلام، انقلاب ، خون شهداء و رهبری است، افزود: خدمات انقلاب اسلامی کاملا ملموس و مشخص است  و حتی ضریب رشد و توسعه دربسیاری از شاخصها و بخشها چند ده برابر پیش از انقلاب است و ما باید شکر گذار باشیم.

خادمی یادآور شد: مسئولین تمام تلاش خود را برای تامین زیر ساختها که زمینه ساز مشارکت  سرمایه گذار و مردم در تولید و اقتصاد است بکار گرفته اند .

به گفته وی، شهرستان چرام  دارای موقعیت و استعداد خوبی در بخش کشاورزی، باغداری، دامپروری است و کمکهای فنی اعتباری و تسهیلات خوبی هم در این زمینه برای توسعه آن منظور شده است.

استاندار در مراسم کلنگ زنی مرکز خرید گندم چرام، گفت: تمام پروژه هایی که کلنگ زنی می شوند باید در زمان مقرر تکمیل و به بهره برداری برسند.

همچنین با حضور استاندار، پروژه  جاده ورودی به شهر چرام، مدرسه شهید محمدزاده چرام، ۵۰ باب منازل احداثی برای مددجویان در سطح شهرستان و پروژه توسعه شبکه برق  و برق‌رسانی  با ۲۱ میلیارد ریال و گاز رسانی به مسکن مهر چرام افتتاح شد.

ج/۲۳۸


منبع : سایت