به گزارش سایت مردم ک و ب، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۱۱ هزار بیکار تحصیل‌کرده در این استان خبر داد و گفت: نرخ افراد زیر ۴۰ سال این استان ۲۶ درصد است.

حجت‌الاسلام سید علی فتح میر محمدی افزود: نرخ بیکاری در بین افراد زیر ۴۰ سال کهگیلویه و بویراحمد ۲۶ درصد بوده که ۲۵ درصد این افراد تحصیلات دانشگاهی دارند که انتظار می‌رود در سفر هیئت دولت و رئیس‌جمهوری به این استان برای رفع بیکاری چاره‌اندیشی شود.

وی از مسائل اجتماعی را اشتغال زنان عنوان کرد و افزود: در گذشته زنان جویای شغل نبودند ولی هم‌اکنون متقاضی کار دولتی و اشتغال در بخش خصوصی هستند و دیگر این موضوع وارد مسائل اجتماعی شده است.

میرمحمدی با بیان اینکه ۲۰ درصد جمعیت این استان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند ابراز کرد: ۳۴ هزار و ۷۵۳ خانوار با جمعیتی افزون بر ۹۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۵ هزار و ۷۶۰ خانوار با جمعیتی افزون بر ۲۰ هزار نفر تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این استان میانگین سن ازدواج مردان ۲۹ سال و زنان ۲۴، امید به زندگی در مردان در حوزه شهری ۷۰٫۲ و در روستاها ۶۶٫۷۱، امید به زندگی در زنان شهری ۷۱ سال و زنان روستایی ۶۷ سال است.

میرمحمدی تصریح کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان در زمینه رفع مشکلات اجتماعی از جمله بیکاری، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و طلاق اهتمام جدی دارند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌شود./تسنیم