گچساران- ایرنا – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبار امسال به طرح های نیمه تمام تصفیه خانه فاضلاب شهرهای یاسوج، دوگنبدان، سی سخت، دهدشت و چرام اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید علی لدنی نژاد روز سه شنبه در بازید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب دوگنبدان گفت: این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی و ملی برای اجرای خط انتقال ورودی به ایستگاه پمپاژ فاضلاب و تکمیل تاسیسات مکانیکی طرح های جمع آوری فاضلاب این شهرستان ها در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: ۲۶ میلیارد ریال از این میزان اعتبار تاکنون جذب شده است.

لدنی نژاد تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان ها ۲۳ تا ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با روند اجرایی مطلوبی در حال اجراست.

وی زمان اجرای پروژه تصفیه خانه دوگنبدان را سال ۸۱ ذکر کرد وافزود: ۸۰ میلیارد ریال تاکنون برای اجرای این طرح در بخش های مختلف هزینه شده است.

لدنی بیان کرد: در صورت بهره برداری کامل از این طرح، ۱۱۰ هزار نفر از جمعیت شهر دوگنبدان از خدمات سیستم بهداشتی فاضلاب بهره مند خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: متوسط تولید سرانه فاضلاب در انتهای دوره طرح برای شهر و مجموعه شرکت نفت به ترتیب ۱۶۰ و ۳۵۰ لیتر برای هر نفر در شبانه روز در نظر گرفته شده است.

وی دبی متوسط فاضلاب را ۲۴۶ لیتر در ثانیه و دبی حداکثر این طرح را ۶۰۰ لیتر در ثانیه ذکرکرد.

لدنی نژاد تصریح کرد: برای تصفیه خانه این پروژه خط انتقال به طول هفت کیلومتر، شبکه اصلی به طول ۲۱ کیلومتر و شبکه فرعی به طول ۸۳ کیلومتر طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این تصفیه خانه در دو مدل اجرا خواهد شد گفت: مدل اول این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

لدنی نژاد گفت: ۱۳ کیلومتر شبکه اصلی و هفت کیلومتر شبکه فرعی این پروژه نیز اجرا شده است.

۷۴۶۱/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا