استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ششمین روز از دهه فجر ۸۳ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش یاسوج۲۴، علی محمد احمدی در حاشیه افتتاح طرح ها اظهار داشت: ۸۳ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان بویراحمد با اعتبار هزینه شده ۲۵۰ میلیارد تومان و پیش بینی ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۵۳۷ نفر افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۲ طرح اقتصادی و ۷ پروژه عمرانی کلنگ زنی و همچنین ۴۳ پروژه عمرانی و ۲۰ طرح اقتصادی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

احمدی ابراز کرد: امروز به میمنت انقلاب اسلامی شاهد کلنگ زنی پروژه گازرسانی به ۲۵ روستای منطقه تنگ سرخ و دلی خمسیر با یک هزار و ۷۷۴ خانوار و اعتبار پیش بینی شده ۱۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال بودیم.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی با اعتبار ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کمپ اسکان یاسوج با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال، بهسازی جاده سیمان -بی خاتونین با ۲۱ میلیار ریال، بازسازی و توسعه بخشی از شبکه آب شرب شهر یاسوج و روستاهای اقماری با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های عمرانی افتتاح شده در شهرستان بویراحمد است.

احمدی تصریح کرد: توسعه برق در منطقه کاشانی و طالقانی یاسوج با ۱۱ میلیارد ریال، بازسازی و توسعه آب شرب چیتاب با ۱۵ میلیارد ریال و ساختمان اداری کمیته امداد امام (ره) با ۷۰ میلیارد ریال، مدرسه ۹ کلاسه مسکن مهر سروک با اعتبار۲۰ میلیارد ریال، مدرسه ابتدایی شش کلاسه شهید موسوی سپیدار با هشت میلیارد ریال، لکه گیری و روکش با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و ۴۰ هکتار آبیاری قطره‌ای نیز از دیگر پروژه‌های افتتاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح ۷۵۱ واحد مسکن مهر در یاسوج با ۳۷۰میلیارد ریال اعتبار، ۲ سالن ورزشی دانش آموزی در مارگون و نقارخانه با ۲۲ میلیارد ریال، خدمات شهری مادوان با ۱۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های افتتاحی است.

احمدی بیان کرد: امروز کارخانه آریا شیمی نوتاش یاسوج با سرمایه ‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰ نفر و تولید کننده متیل استات خام وغلیظ، اتیل استات، بوتیل استات، ایزوبوتیل استات و متیلات مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: پروژه‌های روشنایی مسیر سه راهی به با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، ایمن سازی خروجی شهر یاسوج- تل خسرو- پلیس راه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، سه پروژه جاده عشایری با اعتبار ۹ میلیارد ریال و چندین پروژه ساماندهی گلزار شهدا نیز کلنگ زنی شد.

 

انتهای پیام/ح