۳۹ طرح اقتصادی و پروژه عمرانی با اعتبار ۵۱۰ میلیارد ریال به مناسبت ایام الله دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان دنا افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش یاسوج۲۴، ۱۰ طرح و پروژه به نمایندگی از این تعداد طرح و پروژه با حضور نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه سی سخت، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، ، تعدادی از مدیران استانی و جمعی از مسئولین محلی این شهرستان و کلنگ زنی شد.

 

استانداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرماندار شهرستان دنا در آئین افتتاح این پروژه ها، گفت: از مجموع ۳۹ طرح و پروژه، ۲۴ پروژه با اعتبار ۳۱۰ میلیارد ریال عمرانی است که از این تعداد، ۲۵ پروژه افتتاحی و یک پروژه کلنگ زنی است.

 

سیدمحمد کاظم نظری با تبریک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: از کل طرح ها و پروژه های شهرستان دنا، تعداد ۱۳ طرح با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در بخش اقتصادی است که ۱۲ طرح افتتاحی و یک طرح کلنگ زنی است.

 

فرماندار شهرستان دنا هم در آئین افتتاح مجتمع گردشگری بین المللی دال دنا با تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: این مجتمع با ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه یکی از مهم ترین طرح های اقتصادی و افتتاحی این شهرستان است.

 

ابراز داشت: ۱۱ واحد ساختمان مدد جویی با اعتبار چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح های افتتاحی این شهرستان است و چهار طرح توسعه و برق رسانی شهر سی سخت و منطقه تنگ رواق با اعتباری افزون بر ۱۴ میلیارد ریال از طرح های افتتاحی است.

 

صداقت افزود: طرح تولیدی قارچ دکمه ای با اعتبار هفت میلیارد ریال، سردخانه محصولات کشاورزی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، طرح گل رز با اعتبار هفت میلیارد ریال و مزرعه پرورش ماهی با هفت میلیارد ریال از جمله طرح های مهم افتتاحی در این شهرستان است.

 

فرماندار شهرستان دنا، پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال و بازسازی و توسعه شبکه آب شرب پاتاوه با اعتبار ۲۹ میلیارد ریال را از طرح های افتتاحی این شهرستان نام برد.

 

وی، طرح آبیاری قطره ای امیرآباد با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال، طرح گاز رسانی به هفت روستا در قالب ۲ پروژه با بیش از ۲۰ میلیارد ریال، مقاوم سازی مدرسه نمونه علامه امینی با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طرح های و پروژه های کلنگی زنی شهرستان دنا نام برد.