شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران دستگاه‌های عضو در سالن شماره ۱ استانداری برگزار شد.

به گزارش ؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، اظهارکرد:با اطلاع رسانی خوب و ارزنده و انجام کارهای تبلیغاتی باید در جذب بیشتر خیرین برای استان تلاش کرد، چرا که کهگیلویه و بویراحمد با توجه به مشکلات زیاد، نیاز بیشتری دارد.

موسی خادمی در ادامه افزود: همواره در تمامی جلسات و تریبون‌ها فقیر بودن و عدم توسعه‌‌یافتگی کهگیلویه و بویراحمد را به یدک می‌کشیم از این‌رو فقر منطقه در ایام برگزاری جشنواره باید به خوبی انعکاس داده شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید با اطلاع‌رسانی کاری کنیم که خیرین اولین مقصدشان کهگیلویه و بویراحمد باشد از این‌رو مشخص بودن وظایف محوری و کلیدی دستگاه‌ها برای برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز مشخص باشد و جشنواره‌ای متفاوت‌تر از گذشته در استان برگزار کنیم.

مسئول ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که باید کاری شود که بتوان خیرین زیادی را جذب کنیم، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نوسازی مدارس در زمان برگزاری جشنواره در دستور کار است که باید این پروژه‌ها به اتمام برسد.

خادمی اذعان کرد: برنامه‌ها باید هدفمند و با برنامه باشد به گونه‌ای تعریف شده باشد تا در راستای توسعه استان گام‌های موثر و کاربردی برداشته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت برگزاری هرچه بهتر جشنواره خیرین مدرسه‌ساز تاکید کرد و گفت: دعوت از شخصیت‌های برجسته ملی و استانی و با برگزاری جلساتی با موسسان بنیاد برکت، ۱۵ خرداد و علوی می‌توان در توسعه مدرسه‌ساز اقدام کرد.

این مسئول با تاکید بر این‌که ۲۲ اردیبهشت ‌ماه سال آینده جشنواره خیرین مدرسه‌ساز برگزار می‌شود، گفت: معاون سیاسی و امنیتی استانداری به عنوان نماینده در برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز منصوب شده که انتظار می‌رود به نحو مطلوب برگزار شود.

خادمی در پیشنهاد خود به اعضای شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر برگزاری جشنواره شهرستانی خیرین مدرسه‌ساز به منظور فرهنگ‌سازی انجام کارهای خیر و مدرسه‌سازی اذعان کرد: می‌توان این جشنواره را در سه شهرستان کهگیلویه، بویراحمد، و گچساران برگزار کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که برگزاری جشنواره شهرستانی خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند در افزایش، ترغیب و شناسایی خیرین شهرستانی و استانی موثر واقع شود، گفت: در صورتی که برگزاری جشنواره در شهرستان‌ جواب مناسب داد به مرور زمان در دیگر شهرستان‌ها برگزار می‌کنیم.

***

آماده‌سازی ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کهگیلویه و بویراحمد توسط خیرین

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز آماده می‌شود.

هادی زارع‌پور با اشاره به اظهار نظر و به رای گذاشتن زمان برگزاری جشنواره تصریح کرد: بر اساس اظهار نظر نهایی استاندار جشنواره ۲۲ اردیبهشت ‌ماه سال آینده در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشکیل مجمع خیرین مدرسه‌ساز عنوان کرد و گفت: براساس بررسی‌های به عمل آمده ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز آماده می‌شود.

زارع‌پور با تاکید بر اینکه ایجاد ۳۰ درصدی فضاهای آموزشی کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌ خوب و مناسبی است، گفت: باید تلاش شود که در سطح کشور و استان مجمع خیرین مدرسه‌ساز حمایت شود و بتوان از این ظرفیت بیش‌ از گذشته در استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز از سال ۷۸ شکل گرفته و تا امروز ادامه داشته، تصریح کرد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز کهگیلویه و بویراحمد طی دو سال اخیر ۷۸ کلاس درس را متعهد شده بودند که ۶۵ تعداد آن آماده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با تاکید بر این‌که در بودجه سال ۹۳ و حوزه تملک دارایی‌ها در سطح کشور پروژه‌های جدیدی تعریف نشده است، گفت: آموزش و پرورش با کمک و حمایت‌های مالی خیرین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام باید اولویت نخست مجمع خیرین مدرسه‌ساز باشد، گفت: امیدواریم بتوان با حمایت و کمک‌های بی‌شاعبه خیرین محترم بتوان پروژه‌های استانی را تکمیل و به جامعه هدف تحویل دهیم.

این مسئول فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل کمیته پشتیبانی در راستای برگزاری هرچه بهتر جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اشاره کرد و ادامه داد: ساز و کارهای جشنواره و شیوه‌های تبلیغاتی در این کمیته بررسی و نتیجه آن نیز اعلام می‌شود.

زارع‌پور با تاکید بر اینکه با برگزاری جشنواره و ورود خیرین به استان مکان‌هایی که نیاز به ایجاد فضاهای آموزشی دارند، معرفی می‌‌شوند، گفت: به دلیل مهاجرت‌ فضاهایی را برای ساخت مدنظر قرار می‌دهیم که تا ۲۰ سال آینده مشکلی نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه جشنواره خیرین مدرسه‌ساز ۲۲ اردیبهشت ‌ماه سال آینده با همت اداره کل نوسازی مدارس برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم بتوان از ظرفیت‌ها استفاده کرد و بتوان خیرین زیادی را جذب کرد.

این مسئول دستور کار دوم جلسه را ریشه‌کنی بی‌سوادی در سطح کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: در راستای ریشه‌کنی امر بی‌سوادی در استان در سال ۹۱ ،۴۰ هزار و ۸۴۵ نفر شناسایی شدند که بعد از پایش به ۲۱ هزار و ۱۰۹ نفر تغییر یافتند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رده سنی آموزش و پرورش مبنی بر بی‌سوادی افراد سنین ۱۰ تا ۴۹ سال است، گفت: با توجه به اینکه در سال ۹۱ تمام آموزش‌یاران نهضت جذب آموزش و پرورش شدند و تعهد آموزش و پرورش برای سال‌ جاری تحت پوشش قرار دادن هشت هزار بی‌سواد در استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد سومین دستور کار جلسه شورای آموزش و پرورش را تبادل نظر و رسیدگی به وضعیت امور آب آشامیدنی مدارس و امور ورزش عنوان کرد.

دیودیده مدیرکل نوسازی توسعه وتجهیز مدارس استان گفت:خیرین مدرسه ساز تاکنون هزار و۵۰کلاس درس دراستان ساخته اند.

زرافشان معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان هم گفت:۵۲۰مدرسه درمناطق شهری وروستایی استان فاقد لوله کشی آب آشامیدنی سالم هستند که ضرورت دارد به این مهم توجه شود.

منبع : کبنانیوز