یاسوج ۲۴: صبح امروز  تصاویری از یکی از مخاطبان برای این پایگاه خبری ایل بانو شد که همدلی و همدردی مردم به مردم را نشان می دهد. پیرزنی که همه دارایی اش را به زدگان کرمانشاه کرد اما مگر همه دارایی این چه بود بله این همه دارایی اش یک بالش بود که آن را نیز به مردم کرمانشاه اهدا کرد.

 

حمید جناب مخاطب پایگاه خبری ایل بانو که این تصاویر را ارسال کرده است گفت: وقتی با ماشین کنارش ایستادم تا سوارش کنم  پرسیدم مادر جان کجا میروی گفت می خواهم این بالش را برای زلزله زدگان کرمانشاه ببرم سکوت کردم و به محل جمع آوری زلزله زدگان راهنمایی اش کردم.

این پیرزن یاسوجی که دیروز از کربلا بازگشته است گفت: رهبر معظم انقلاب در صحبت هایشان گفتند که هرکس در حد توانش کمک کند من نیز دو بالش داشتم که یکی را به موکب کربلا دادم و دیگری را امروز به  زلزله زدگان کرمانشاه اهدا می کند این بالش همه دارایی من است.

به راستی  اینجا فرق مسلمان و غیر مسلمان مشخص می شود اینجاست که می فهمیم کمک کردن به دیگران کارخانه داشتن و پول زیاد داشتن نمی خواهد بلکه دلی بزرگ می خواهد همه مردم این استان همچون سراسر کشور در کمک به کرمانشاه پیش قدم هستند چه بسا این پیرزن شب را با شکم گرسنه بر زمین بگذارد.

تصاویری از کرمانشاه در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند که دل هر انسانی را به درد می آورد این پیرزن یاسوجی عمق مصیبت را در تلوزیون دید و این کار بزرگ را انجام داد دیدن تصویر آن مادری که برای نجات کودک ۶ ماه اش خود را بر روی بچه اش انداخته بود که صدمه نبیند اما خودش فوت کرد تصویر اجساد آن زن و شوهری که برای نجات خودشان همدیگر را در آغوش گرفته بودند تصویر آن مردی که با اشک آوراها را کنار می زند تا شاید نشانی از خانواده اش بیابد دیدن این تصاویر و دم نزدن کار آسانی نیست.

با امید آنکه روزی همه ساختمان های ما از استحکام کافی برخوردار باشند که شاهد چنین حوادث تلخی در کشورمان نباشیم.

گزارش: زهرا داوودی