یاسوج ۲۴// مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از یک قلاده پلنگ در منطقه آزاد شهرستان چرام عکس برداری شده است.

یاسوج ۲۴: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از یک در منطقه آزاد شهرستان عکس برداری شده است.

سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا پیش از این امکان حضور پلنگ مربوط به گزارش مردم محلی و مشاهده علائم بوده و این برای اولین بار است که در این مکان یک پلنگ دیده می شود.

وی بیان کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چرام پس از گشت و از کنترل منطقه، حین برگشت در شامگاه بیست و یکمین روز از مرداد ۹۶ در جاده حاشیه کوه نور بخش سرفاریاب شهرستان چرام متوجه حضور یک قلاده پلنگ در کنار جاده می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پلنگ با مشاهده خودروی محیط بانان به سرعت از منطقه فرار و از دید مامورین مخفی شد. مامورین موفق می شوند برای چند ثانیه ای از حضور و فرار آن در منطقه  تصویر بگیرند. تا پیش از این امکان حضور پلنگ مربوط به گزارش مردم محلی و مشاهده علائم بوده و این برای نخستین باراست که مشاهده پلنگ در این منطقه مستند شده است.

کوه نور با وسعت ۱۵۷۳۳هکتار  در حوزه جنوبی شهرستان  ۱۲۹۵کیلومتر مربعی چرام استان کهگیلویه وبویراحمد و از مناطق پیشنهادی شکار ممنوع اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این شهرستان است./ایسنا