همزمان با غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا یادواره نخستین شهید انقلاب کهگیلویه در دهدشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه عصر امروز و در ششمین روز از دهه پرفروغ فجر انقلاب، قبور مطهر شهدای با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای برگزار شد.

در این آیین معنوی که با برگزاری یادواره نخستین شهید انقلاب اسلامی کهگیلویه همراه بود، سخنرانان به تبیین شخصیت شهیدان به‌ویژه حجت‌الاسلام سیدعلی نورالدینی شهید انقلاب پرداختند.

حجت‌الاسلام امرالله اندرزیان با بیان اینکه شهیدان صراط مستقیم هستند و با خداوند معامله کردند، اظهار داشت: شهادت به معنای ناچیز بودن دنیا و هر چه در دنیاست و رسیدن به مقام عنداللهی است.

استاد حوزه و دانشگاه یقین، اخلاص و بصیرت و اهل آخرت بودن را از ویژگی‌های بارز شهدا برشمرد و ابراز داشت: شهیدان زنده از دنیا رفتند و روحشان موت ندارد.

وی با اشاره به حیات حقیقی شهیدان، آنان را تصدیق علمی و عملی مسئله امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: تا زمانی‌که بعضی از خانواده‌ها سبک زندگی خود را از مدار شهید و شهادت جدا کرده‌اند و با ابزار جدید مانند ماهواره بستر فساد فرزندان را آماده می‌کنند شهیدان یقه ما را در شب اول قبر خواهند گرفت.

اندرزیان بعضی رفتارها را مغایر با راه شهدا خواند و با بیان اینکه عده‌ای بصیرت کافی برای امام و شهیدان ندارند و به فرعیات دل بسته و وظیفه خود را فراموش کرده‌اند، افزود: تا وقتی که دعا و ذکر، اشک و آه و مناجات کم توجه می‌شود و گناه به‌ویژه غیبت، تهمت و.. رواج پیدا کند، حق شهدا را ادا نکردیم.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام رضویان به تبیین شخصیت حجت‌الاسلام سید علی نورالدینی پرداخت و گفت: این شهید بزرگوار قبل از شهادتش یک مبلغ و کسی بود که وجودش به عشق معارف دینی و تبلیغ دین می‌تپید.

مبلغ حوزه با اشاره به اثرات به جای مانده از سخنرانی‌ و تبلیغ شهید نورالدینی در بیان مکتب شهادت و مجاهدت این شهید ابراز داشت: شهید سید علی نورالدینی در زادگاه خود بزرگترین سرداران جنگی از جمله سردار شهید شیرودی، سردار شهید صالح و سردار شهید بازگیر و ۱۱ شهید دانش‌آموز و ۱۵ شهید زادگاهش بواسطه معرفت‌بخشی شهید نورالدینی بود.

رضوانی اخلاق و رفتار حسنه بین مردم و خوشرویی را از فضایل این شهید عنوان و تصریح کرد: محبوبیت شهید در روستا طوری بود که در دل‌های اهالی این روستا جای داشت.

وی از شهید نورالدینی به سند افتخار کهگیلویه نام برد و خواستار توجه ویژه روحانیت و مسئولان شهرستان به خانواده این شهید و رفع مشکلات روستای زادگاه شهید شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/غ۴۰

منبع : فارس نیوز