یاسوج – ایرنا- یادواره سرداران و ۲۹ شهید روستای ده برآفتاب شهرستان بویراحمد روز پنجشنبه با حضور استاندار، جمعی از مسوولان اجرایی و امنیتی کهگیلویه وبویراحمد و خانواده های معزز شهدا ، جانبازان و ایثارگران برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایرنا، رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بویراحمد مهمترین هدف از برگزاری این یادواره را تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و آشنایی بیشتر مردم به ویژه جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت اعلام کرد.

سید محمد زاکریان افزود: روستای ده برآفتاب دارای بیشترین تعداد شهید، جانباز و ایثارگر به نسبت جمعیت در سطح این استان است.

وی شهدا را سرمایه های ارزشمند و ذخایر ملی دانست و افزود: خانواده های شهدا حق بزرگی برگردن مسوولان دارند.

زاکریان بیان کرد: خانواده شهدا و جانبازان اسوه های صبر و استقامت هستند و این صبر و پایداری آن ها بی نظیر است.

مدیر بنیاد شهید و امورایثارگران بویراحمد عنوان کرد: شهدا در راه دفاع از ارزش های اسلامی به نبرد علیه دشمن متجاوز رفتند و دین خود را با لبیک گفتن به رهبر و مقتدای خویش ادا کردند و همواره باید یاد و خاطره آن ها در جامعه گرامی داشته شود.

وی دیدارهفتگی با خانوده معظم شهدا و جانبازان بالای ۷۰درصد را یکی از برنامه های راهبردی بنیاد شهید برای ترویج بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در طول هشت سال از خودگذشتگی و جانفشانی عنوان کرد.

زاکریان از از ساماندهی بیش از ۱۷۵ گلزار در قالب ۵۷۰ مزار شهید این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تعداد گلزار شهدا ساماندهی نشده در این شهرستان نیز ۳۰ گلزار در قالب ۶۸ مزار شهید است.

وی تعداد گلزار شهدا در شهرستان بویراحمد اعم از ساماندهی شده و یا نشده را ۲۰۵ گلزار در قالب ۶۳۰ مزار مطهر شهید عنوان کرد.

زاکریان با بیان اینکه بسیاری از روستاها و مناطق روستایی شهرستان بویراحمد به صورت پراکنده و یا تک مزاری هستند، افزود: برگزاری یادواره شهدا و روایتگری رزمندگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران مهمترین راه برای گرامیداشت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

روستای ده برآفتاب در ۱۵ کیلومتری یاسوج کرکز استان کهگیلویه وبیوارحمد واقع شده است.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

Contact the editor: <a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا