معاون سیاسی ـ اجتماعی فرماندار گچساران گفت: برای نخستین بار و طی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان، گچسارانی‌ها در روز ۱۲ آبان‌ ماه جاری به استقبال ماه محرم می‌روند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید مرتضی سجاد‌پور صبح امروز در جلسه هماهنگی مراسم استقبال از ماه محرم در این شهرستان اظهار کرد: ماه محرم یادآور ایثار، گذشت و احیای واقعی امر به معروف و نهی از منکر توسط امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان است.

وی با تأکید بر لزوم اجرای برنامه‌ها و مراسمات عزاداری افزود: امسال تلاش بر اجرای پررنگ‌تر و بهتر مراسمات دهه محرم در سطح گچساران است.

سجادپور با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در راستای مراسم‌های دهه محرم تصریح کرد: در این زمینه با مسئولان دستگاه‌های اجرای-فرهنگی، هیئات مذهبی، کانون مداحان و شورای هیئات مذهبی گچساران جلسات و رایزنی‌های متعددی برگزار شده است.

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار گچساران با تشریح برنامه‌های دهه محرم امسال این شهرستان گفت: برنامه‌های دهه محرم امسال بر سه محور برنامه‌های دهه حرم، استقبال از محرم و برنامه‌های روز عاشورا تعریف شده است.

سجادپور سیاه‌پوش کردن معابر، خیابان‌ها و میادین، استفاده از سخنرانان مبلغ روحانی به مدت ۱۵ دقیقه در هیئات، تأکید بر پوشش خبری مراسم‌های محرم از طریق صدا و سیمای مرکز استان و تأکید بر نوع پوشش لباس مداحان و عزاداران را از جمله مصوبات جلسات اختصاصی دهه محرم عنوان کرد.

وی مراسم استقبال از محرم را مهم‌ترین برنامه ایام محرم دانست و اظهار کرد: مراسم استقبال از دهه محرم در نخستین روز محرم رأس ساعت ۱۵ در محل گلزار شهدای گچساران برگزار می‌شود.

سجادپور ادامه داد: این برنامه مذهبی ـ فرهنگی مورد تأکید همه مسئولان به ویژه نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بوده است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ش۲۰

منبع : خبرگزاری فارس