باغداران شهرستان لنده نبود بازار فروش مرکبات در سطح این شهرستان را مهمترین مشکل خود دانسته و از مسئولان تلاش در جهت رفع این مشکل را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، ظهر امروز در حاشیه بازدید فرماندار لنده از برداشت مرکبات در روستای تراب لنده جمعی از باغداران با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی و باغداری در این شهرستان اظهار داشتند: کمبود کودهای پتاس، ماکرو و میکرو که مخصوص باغداری هستند در سطح شهرستان وجود داشته و هم‌ اکنون کود مورد نیاز باغداران از شهرستان ها و استان‌های همجوار تهیه می‌شود.

آنها با بیان این‌که قیمت کودها بسیار نامناسب است یادآور شدند: علاوه بر قیمت بالای کودهای شیمیایی، عدم توزیع آن در سطح شهرستان لنده باعث شده که کودهای موردنیاز از شهرستان های بهبهان و کازرون به صورت آزاد توسط باغداران خریداری شود.

این باغداران در ادامه به مشکل جاده دسترسی به مزارع و باغات کشاورزی خود اشاره کردند و خاطر نشان شدند: جاده‌ دسترسی باغات و مزارع کشاورزی در مسیر سیلاب بوده و با اولین بارش زمستانی قطع می‌شود.

آنها نبود کارشناس باغداری در شهرستان را یادآور شدند و گفتند: تاکنون امراض مختلفی متوجه باغات مرکبات در این شهرستان شده ولی به دلیل نبود کارشناس در این زمینه نتوانستیم این امراض را به موقع شناسایی و با آن مبارزه کنیم.

آنها در ادامه از نبود بازار فروش محصولات خود سخن گفتند و افزودند: هم اکنون در سطح شهرستان لنده به اشباع شدن بازار جایگاهی برای فروش محصولات باغی شهرستان لنده در بازار این شهرستان لحاظ نشده و ما برای فروش محصولات خود سر درگُم هستیم و در بسیاری از مواقع محصولات خود را برای فروش به شهرستان‌های هم‌جوار صادر می‌کنیم که این خود هزینه‌های هنگفتی را برای ما متحمل می‌کند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ل۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس