یاسوج ۲۴؛ سید یوسف محمدی تبار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:۲۰ سال دارم و پنج سال است که در حوزه هنر گرافیک فعالیت می کنم و از هنرستان هنرهای زیبا یاسوج در این رشته فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر نیز دانشجوی کارشناسی رشته گرافیک دانشگاه شیراز هستم.
وی بیان کرد: در نمایشگاهی که در سالن نگارخانه باران حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد تا ۲۴ شهریور سال جاری دایر شده است تعداد ۳۴ اثر عکاسی از آثارم را با موضوع محرم و با عنوان ” محرم راز ” که همگی چاپ دستی ( سیلک) به نمایش گذاشته ام .
محمدی تبار افزود: در این نمایشگاه مجموعه ۲ تایی ساز نقاره ، یک مجموعه ۶ تایی عَلَم، یک مجموعه ۴ تایی زنجیر زنی، مجموعه سه تایی طبل، مجموعه۹ تایی کودک ( پرتره) و ۱۰ تک عکس در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این جوان هنرمند یاسوجی عنوان کرد: یک سال و از محرم سال ۹۶ تا محرم ۹۷ کار عکاسی و آماده سازی مجموعه عکس ” محرم راز ” به طول انجامید و امروز خوشحالم که مورد استقبال مخاطبان و مردم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه این دومین نمایشگاه انفرادی است که با هدف معرفی آیین های مذهبی و واقعه عاشورا در شهر یاسوج راه اندازی شده ، گفت: مفهوم عکس ها بیشتر چهره به چهره بوده و هر عکس دارای مفهوم متفاوت است که می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.
محمدی تبار اظهار داشت: قرار است آثار این نمایشگاه در شیراز، بوشهر و تهران و برخی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد در صورت امکان به نمایش گذاشته شوند.
وی گفت: از حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به خاطر حمایت مالی و معنوی و همچنین تلاش برگزاری این نمایشگاه تقدیر می کنم.
محمدی تبار ابراز داشت: همانطوری که در این عرصه تلاش می کنم تا زوایایی از واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) و آیین های مذهبی را با زبان هنر به تصویر بکشم انتظار می رود مسئولان فرهنگی نیز حمایت مالی و معنوی خود را دریغ نکنند و برای برگزاری نمایشگاه ها مکان هایی را اختصاص دهند تا علاقه مندان نیز بتوانند از نزدیک با این آثار آشنا شوند.

انتهای پیام/