سایت مردم استان (ک و ب): مسئول سازندگی سازمان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار سایت مردم استان، از آمادگی دانشجویی برای همکاری در رفع بحران های طبیعی استان خبر داد.

گفت: گروه های جهادی دانشجویی به عنوان جهادگرانی که خود را وقف خدمت به رفع مشکلات مردم استان و رفع محرومیت ها کرده اند، ایام تعطیلات بهار و تابستان خود را در مناطق محروم استان به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی افزود: بیش از ۲۰ گروه دانشجویی جهادی در سطح استان در دانشگاه های شهرهای مختلف، در حال فعالیت هستند که این پراکندگی گروه ها در سطح استان و تعدد آنها، ظرفیت قابل توجهی است که از این ظرفیت در کمک به رفع مشکلات مناطق محروم می توان استفاده کرد.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان به بروز برخی وقایع طبیعی از قبیل، سیل، زلزله، آتش سوزی و دیگر سوانح طبیعی اشاره کرد و گفت: گروه های جهادی مستقر در مناطق مختلف استان این توانایی را دارند که در کمک به رفع این بحران ها و سوانح، به کمک دیگر نهاد های مربوطه، و مردم سانحه دیده بیایند.

وی افزود: برای همکاری به موقع و استفاده بهینه از این ظرفیت، لازم است مسئولان نهاد های ذی ربط به موقع نسبت به اطلاع رسانی به سازندگی بسیج دانشجویی اقدام نمایند تا در سریع ترین زمان ممکن، نزدیک ترین گروه دانشجویی جهادی به منطقه حادثه خیز اعزام شود.

انوری پور به آتش سوزی های چند روز پیش منطقه کبکیان اشاره کرد و گفت: در صورت اطلاع به موقع و به هنگام از این موضوع، گروه های جهادی مرکز استان را جهت مهار آتش اعزام می کردیم.