معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری کشور گفت: این صنعت با ۲۷ هتل پنج ستاره موجود در کشور قابلیت درآمدزایی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، اسدالله درویش‌امیری بعد از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید سازمان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: کشور ایران در سه بخش گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای ظرفیت‌های منحصر به فردی است که باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه کشور و ایجاد شغل و رفاه استفاده کنیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: در کشوری با عظمت ایران متاسفانه تنها ۲۷ هتل پنج ستاره وجود دارد که این موضوع به معنی عدم توجه به ظرفیت گردشگری کشور است.

وی گفت:‌ وقتی یک کشور با داشتن این همه آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تنها ۲۷ هتل مجهز دارد در پی آن از صنعت گردشگری سود آن‌چنانی عاید کشور و مردم نمی‌شود.

درویش‌امیری تعداد کل هتل‌های کشور را هزار و ۸۷ مورد برشمرد و گفت: استان خراسان رضوی با ۸۷ هتل بیشترین تعداد هتل کشور و کهگیلویه و بویراحمد کمترین تعداد هتل را در کشور دارا هستند.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری کشور ما به شدت متاثر از سیاست خارجی است به طوری که اگر روابط خوبی با دنیا داشته باشیم، می‌توانیم روی درآمدزا بودن این صنعت مهم و سرمایه‌گذاری در این بخش حساب باز کنیم. کشور ایران جاذبه‌ها و قابلیت‌های فراوانی دارد ولی امکانات و بستر لازم برای حضور گردشگر یا کم فراهم شده و یا به طور کلی فراهم نشده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت‌هایش به صدور چهار هزار موافقت‌نامه اصولی در حوزه گردشگری در فواصل سال‌های ۸۷ تا ۹۰ اشاره کرد و ابراز داشت: متأسفانه خروجی این همه موافقت اصولی از فیلتر بانک‌ها تنها ۲۵۶ مورد بوده است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با توضیح این خبر تصریح کرد: این به معنی وجود بیش از سه هزار و ۷۵۰ موافقت اصولی در دست مردم است که عملا امکان اجرای طرح آن‌ها وجود ندارد؛ از طرفی مردم حق دارند چرا که موافقت اصولی دارند و از طرفی نیز ما باید پاسخگوی آن‌ها باشیم و عملا نیز امکان این کار وجود ندارد.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از زحمات دادی‌نژاد سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد قدردانی و حکم مسئولیت محمود باقری به وی اعطا شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۵/خ۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس