مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۷۱۷ روستای این استان از نعمت گاز بهره مند شدند و گازرسانی به ۳۶۰ روستای دارای شرایط در دست اقدام است.

به گزارش یاسوج۲۴،   در آیین افتتاح گازرسانی به ۶ روستای باشت اظهار داشت:تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها سه روستای از نعمت گاز بهره مند بودند.
وی بیان کرد: هم اکنون ۱۸۶ هزار خانوار معادل بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این استان از نعمت گاز برخوردار هستند.
خادم تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و ۷۷ روستای دارای شرایط برای گازرسانی دارد.
وی از تصویب ۲ برابر شدن امکان هزینه نصب علمک گاز برای روستاها خبر داد و گفت: هزینه نصب هر علمک از ۶۰ میلیون ریال به ۱۲۰ میلیون ریال افزایش یافته که این مصوبه امکان گازرسانی به بسیاری از روستاها را فراهم کرده و در عین گازرسانی به روستاهای ۲۰ خانواری انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت:گچساران سال ۱۳۹۵ به عنوان نخستین شهرستان کهگیلویه و بویراحمد جشن سبز گازرسانی برپا کرد.
خادم ادامه داد: امید می رود شهرستان های باشت،دنا و چرام نیز تا در سال ۱۳۹۸ جشن سبز گازرسانی برگزار کنند.
وی گفت:در شهرستان باشت پنج روستا وجود دارد که در صورت توسعه جاده باشت به چرام انجام شود گازرسانی انجام و جشن سبز گازرسانی در این شهرستان برپا خواهد شد.
کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد:گازرسانی به ۱۶ روستای باشت برنامه ریزی شده است که ۶ روستای آن امروز بهره برداری شد.
خادم بیان کرد:روستاهای مله تم،دم تنگ میان تنگان،بوسنگان،موری کش،نارک موسی و پنبه زار با ۹۶ خانوار و ۴۰۰ نفر جمعیت امروز به شبکه گاز متصل شدند.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۲۳ کیلومتر لوله گذاری انجام شد گفت:این طرح با ۱۶ میلیارد ریال اعتبار تکمیل و بهره برداری شد.
وی از بهره برداری از طرح گازرسانی به ۱۰ روستای دیگر این طرح در نیمه نخست سال آینده خبر داد.
خادم ابراز داشت: امسال ۹۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به ۸۳ واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که این طرح ها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
در سال ۱۳۷۷ با توجه به سیاست های دولت و نیاز روزافزون جامعه به گاز طبیعی شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد تاسیس و از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را برای ارائه خدمات مطلوب گازرسانی آغاز کرد و تا پیش از این زمان گاز استان با مدیریت استان های همجوار تامین می شد.
وی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ داشتن مناطق کوهستانی و سخت گذر در کنار وجود منابع طبیعی و محیط زیست بکر و نیز ذخایر نفت و گاز شرایط متفاوتی نسبت به دیگر استان‌ها دارد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضریب نفوذ گاز روستایی کهگیلویه و بویراحمد تا یک سال آینده به ۹۰ درصد خواهد رسید.
خادم عنوان کرد: گازرسانی پایدار، کیفیت خدمات مقاوم‌سازی شبکه، در نظر گرفتن منافع ذی‌نفعان، ایجاد میز خدمت برای مشترکان، قرائت آنی کنتورها، اجرای سیستم تلفن گویا، اجرای سیستم ۱۹۴ جهت خدمت‌رسانی به مشترکان و انجام طرح جی‌آی‌اس از مهم‌ترین نکات تعریف چشم‌انداز شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام /ح