یاسوج۲۴: در هفتمین دوره دو مستند «جمهوریت در جمعه بازار» به کارگردانی حمیده هدایت‌خواه و سحر دانشور و «من سیلاب کلوارم» به کارگردانی به مرحله مسابقه هفتمین دوره جشنواره راه یافتند که در مراسم اختتامیه مستند «‌من سیلاب کلوارم» فانوس بهترین مستند را به همراه مستند «‌راه قریب» کسب کرد.

کسب این موفقیت بهانه‌ای شد تا دقایقی را با این کارگردان جوان هم‌استانی گپ و گفتی داشته باشیم.

سید مسعود پرهیزگاری در خصوص جشنواره فیلم عمار به خبرنگار فارس گفت: این جشنواره از سال ۸۹ آغاز به کار کرد و امسال شاهد برگزاری هفتمین دوره جشنواره مردمی عمار بودیم.

کارگردان مستند «من سیلاب کلوارم» با اشاره به اینکه هفتمین دوره این جشنواره از کیفیت خوبی برخوردار بود و جشنواره سال به سال رشد خوبی داشته، گفت: هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با استقبال خوبی از سوی مردم و فیلم‌سازان مواجه شد.

وی در خصوص مستند ساخته شده گفت: در مستند من سیلاب کلوارم محرومیت مردم منطقه سیلاب کلوار بویراحمد را به تصویر کشیدم و به وضعیت مردم منطقه و حقوق‌های نجومی مسؤولان اشاره شده است.

پرهیزگار اضافه کرد: این مستند به  بخش نقد درون گفتمانی راه پیدا کرد که در این بخش به عنوان برگزیده جشنواره فانوس طلایی را دریافت کرد.

وی اضافه کرد: در مراسم اختتامیه جشنواره گفتم و اینجا هم تکرار می‌کنم که نمی‌دانم جایزه این جشنواره را به کدام یک از نجومی‌گیران بدهیم تا دست از سر حقوق مردم بردارند.