کودکان گچسارانی همزمان با سراسر کشور نیز تاسوعای حسینی را به سوگ نشستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران بعد از ظهر امروز همزمان با تاسوعای حسینی و برگزاری مراسم‌ مختلف سینه‌زنی، زنجیرزنی و عزاداری در گچساران، کودکان این شهرستان نیز در مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایشان را به سوگ نشستند.

مراسم تاسوعای حسینی با حضور خانواده‌ها و کودکان گچسارانی در مرکز پیش‌دبستانی یاسین برگزار شد تا فرهنگ ایثار و شهادت و قیام بزرگ عاشورا بخشی از آموزه‌های کودکان گچسارانی باشد.

در این مراسم که کودکان با پیشانی‌بندهای مزین به «یا اباعبدلله حسین (ع)» «یا ابوالفضل (ع)» به سوگ عاشوراییان نشستند و مسئولان این مرکز نیز با ادبیاتی کودکانه به شرح واقعه قیام کربلا برای کودکان پرداختند.

سعید مصطفی شجاعی از مداحان اهل‌بیت (ع) و مسئول مرکز پیش‌دبستانی یاسین در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: برگزاری مراسم دینی و مذهبی در مناسبت‌های مختلف در دستور کار این مرکز قرار دارد.

وی افزود: آشنایی و آگاه‌سازی کودکان نسبت به مسائل مذهبی و دینی از جمله ترویج فرهنگ عاشورا در میان کودکان از اهداف برگزاری این مراسم‌ در این مرکز است.

شجاعی تصریح کرد: ذهن و اندیشه کودکان اندیشه‌ای پاک و سفید بوده که برگزاری این مراسم و تبیین و ترویج فرهنگ عاشورا با ادبیاتی ابتدایی و کودکانه نیز می‌تواند کودکان را با فرهنگ دینی و مذهبی آشنا‌تر کند.

===============

گزارش از معصومه بوستانی

===============

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/م۳۰

منبع : خبرگزاری فارس