معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۱۴۶ خانواده چند معلولی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمد حبیبیان عصر امروز در دیدار با آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ۱۸ هزار معلول در این استان شناسایی شده است.

محمد حبیبیان افزود: نزدیک به ۱۱ هزار نفر از این تعداد به طور مستقیم از بهزیستی خدماتی همچون مستمری، بیمه، آموزش، اشتغال‌زایی و سایر خدمات را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: از این تعداد بیش از پنج هزار نفر نفر مستمری دریافت می‌کنند و سه هزار نفر هم شرایط مستمری بگیری دارند که سازمان بهزیستی به دلیل کمبود منابع مالی قادر به پرداخت مستمری به آن‌ها نیست.

وی به وجود ۱۴۶ خانواده چند معلولی در استان اشاره کرد و گفت: ازدواج فامیلی مهم‌ترین عامل معلولیت در این استان است.

حبیبیان همچنین گفت: ۲۴ مرکز خدمات درمانی اعم از حمایتی، نگهداری، ویزیت در منزل و مراقبت شبانه‌روزی در این استان به جامعه معلولان خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از کم‌توجهی به قوانین مربوط به معلولان در استان گفت و افزود: قانون اشتغال سه درصد معلولین در دستگاه‌های اجرایی استان ما اجرا نمی‌شود.

وی با بیان برخی مشکلات دیگر در این زمینه به عدم مناسب‌سازی اماکن عمومی برای معلولین در این استان گفت و بیان کرد: بسیاری از معلولان نمی‌توانند از ساختمان‌های اداری، بانک‌ها و اماکن تفریحی استفاده کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ش‌۲۰

منبع : خبرگزاری فارس