سید محمدتقی علوی ظهر امروز در آیین تجلیل از پیشکسوتان بسیج ورزش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اغلب شهدای استان ورزشکار بوده و در اخلاق و منش الگو بوده‌اند، گفت: این استان ۱۰۵ شهید ورزشکار را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

یاسوج ۲۴: سید محمدتقی علوی ظهر امروز در آیین تجلیل از پیشکسوتان بسیج کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: سلامت روح و جسم، همدلی، همفکری و تندرستی قشر بسیج ورزشکاران از اولویت‌های مهم و استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد سلامت و تقویت روح پهلوانی میان ورزشکاران را از اهداف و اولویت‌های مهم مسوولان ورزش استان عنوان کرد و بیان داشت: ورزش باید ضمن ساختن جسم، پرورش روح و تقویت اخلاق، منش و رفتار مطلوب ورزشکاران را نیز در پی داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اغلب شهدای استان ورزشکار بوده و در اخلاق و منش الگو بوده‌اند، گفت: این استان ۱۰۵ ورزشکار را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

این مسوول با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس، گفت: باید از درس ایثار، فداکاری، اخلاق و رفتار را یاد گرفته و با تبیین اهداف و آرمان‌های واقعی فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه توسعه و ترویج دهیم.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری همایش تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار استان اشاره کرد و افزود: در تلاشیم که این همایش را تا اواخر پاییز امسال در استان برگزار کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد تلاش برای ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌های ورزشی در دست اجرای استان را از دیگر برنامه‌های مورد توجه ورزش و جوانان استان بیان کرد و یادآور شد: در حال حاضر ۱۰۰ در استان در دست اجرا داریم.

وی، تصریح کرد: هزینه ساخت ۲۶ مورد از این تعداد پروژه از محل اعتبارات استانی، ۲۳ پروژه ملی و ۵۱ مورد دیگر از محل اعتبارات نفت تامین می‌شود.

این مسوول تلاش برای توسعه و فراگیر ورزش در استان را از برنامه‌های مهم مسوولان ورزش استان دانست و گفت: تمامی تلاش خود را برای تحقق این هدف به کار گرفته‌ایم.

علوی با اشاره به وجود استعداد و پتانسیل‌های بالقوه ورزشی در این استان، گفت: باید ظرفیت‌های متعدد در رشته‌های مختلف را شناسایی و از آنها در راستای توسعه و ارتقای ورزش استان و رساندن آن به جایگاه واقعیش در کشور استفاده بهینه کرد./