یاسوج۲۴:قائم مقام شرکت توزیع نیروی گفت: شرکت توزیع نیروی برق این استان موفق شد بیشترین میزان را در کشور بخود اختصاص داد.
  در نشست بررسی پروژه های کاهش تلفات و خدمات امور مشترکین با اعلام خبر این موفقیت برای شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: نرخ تلفات انرژی در سال ۹۳ عددی معادل ۲۴ درصد بود که این نرخ در سال گذشته به ۱۳ درصد رسید.
وی تعویض بیش از ۱۱ هزار کنتور معیوب، جمع آوری بیش از ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز، تبدیل شبکه های سیمی به کابلی بطول بیش از ۵۰ کیلومتر و فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف را از مهمترین اقدامات شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد برای کسب این موفقیت عنوان کرد.
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود از رشد هشت درصدی مصرف برق توسط مشترکان در این استان خبرداد.
جانی پور گفت: میزان مصرف برق در هشت ماهه امسال در کهگیلویه و بویراحمد  یک میلیون و ۲۲۴ هزار مگاوات بوده است.
وی میزان مصرف برق در سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد را یک میلیون و ۱۳۰ هزار مگاوات ذکر و خاطرنشان کرد: ۱۲ پست فوق توزیع با ۵۵ فیدر در این استان وجود دارد که باتوجه به گستردگی مناطق و طولانی بودن شبکه ها، تعداد پست های فوق توزیع و فیدرهای کنونی ناکافی است.
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سالجاری نیز تمام تلاش ها برای کاهش نرخ تلفات انرژی در این استان درحال شکل گیری است.
جانی پور از مشترکان برق در کهگیلویه و بویراحمد همکاری های لازم برای مجموعه استان در زمستان امسال را داشته باشند.
به گزارش یاسوج۲۴ از یاسوج، ۲۳۱ هزار مشترک در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.