رئیس هیئت شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان برای توسعه و موفقیت در ورزش به یک نشریه تخصصی ورزش نیاز دارد.

امرالله مرشدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اظهار کرد: در ورزش کار علمی و روی آوردن به دانش محوری بهترین راه موفقیت است که باید در کشور و این چنین راهی پیموده شود تا شاهد موفقیت‌های مقطعی نباشیم.

رئیس هیئت شطرنج استان ادامه داد: به همین منظور لازم است تا از متخصصین علمی در عرصه ورزش استان بیشتر استفاده شود هر چند که در استان از این دست کارشناسان کم نداریم.

مرشدی در ادامه اظهارات خود با بیان این که کمبود و نبود اعتبارات در سال‌های گذشته ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره ورزش استان وارد کرد، تصریح کرد: به غیر از اعتبارات آن چه که برای توسعه و موفقیت ورزش استان ما لازم است استفاده بهینه از دانش و بینش تحصیل کردگان ورزش است که باید بهای بیشتری به آن‌ها داد تا مشکلات ورزش استان را با استفاده از دانش خود آنالیز کنند.

وی گفت: بر همین اساس نیاز جدی به یک نشریه تخصصی در ورزش استان داریم تا این که موفقیت‌ها را از یک سو و علل ناکامی‌ها را از سوی دیگر انعکاس دهند.

رئیس هیئت شطرنج یکی از دلایل موفقیت ورزش در کشورهای توسعه یافته را روی آوردن به این موضوع دانست و گفت: مشاهده می‌کنیم که کشورهای صاحب ورزش در دنیا از نشریات و مجلات تخصصی با کیفیت بالا برخوردار هستند که بدون هیچ گونه حب و بغضی دلایل موفقیت و ناکامی دسته‌‌های ورزشی را به خوبی انعکاس می‌دهند.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ق۲۰

منبع : فارس نیوز