یاسوج – ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان با تعداد ۹۲۰ نفر بیشترین تعداد طلبه در حوزه علمیه قم و کاشان را دارا است.

به گزارش خبرنگارایرنا، حجت الاسلام سید جعفرمرتضوی عصر شنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری افزود: ۸۰۰ نفر از این تعداد در حوزه علمیه قم و ۱۲۰ نفر نیز در کاشان مشغول هستند.

وی با بیان اینکه این استان با کمبود روحانی مواجه است، افزود: هم اکنون بیش از ۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان فاقد روحانی هستند.

مرتضوی تعداد خانه های عالم در این استان را نیز ۷۲ مورد اعلام کرد و افزود: ۴۵ مورد از آنها فاقد روحانی است.

وی ابراز داشت: روحانیون و طلاب کهگیلویه وبویراحمدی مقیم قم و حتی کاشان به دلیل برخی کم توجهی و کم مهری ها از سوی مردم و مسوولان تمایل چندانی برای مستقر شدن در این استان را ندارند.

وی اظهار کرد: هم اکنون ۴۲۰ مسجد و حسینیه در سطح وجود دارد که در اعیاد مختلف از جمله ماه مبارک رمضان و محرم فعال هستند و درسایر مناسبت ها به صورت میانگین ۵۰ درصد از ظرفیت این مساجد فعال است.

مرتضوی از فعالیت بیش از ۵۰ برنامه و ریزبرنامه فرهنگی و قرآنی در سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و گفت: ساماندهی و حمایت از هیات های مذهبی و فعالان قرانی یکی از مهمترین این برنامه ها است.

وی ابراز داشت: تاکنون بیش از یک هزارو۲۱۸ هیات مذهبی فعال در استان شناسایی شده است.

مرتضوی از برگزاری انتخابات کانون هیات های مذهبی در هشت شهرستان استان خبر داد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی استان در طول سال نشست های مختلفی را برای حمایت بیشتر ازاین کانون ها برگزار می کند.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا