عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: اگر در هر دستگاهی از منکرات پرهیز و معروفات تقویت شود، سلامت جامعه اسلامی تضمین شده و از منحرف شدن از مسیر اصلی جلوگیری می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حمیدرضا ترقی در جمع پرسنل کمیته امداد استان، با تسلیت ایام محرم تاسوعا و عاشورای حسینی و تسلیت به مناسبت درگذشت حاج حبیب الله عسکر اولادی نماین…

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: اگر در هر دستگاهی از منکرات پرهیز و معروفات تقویت شود، سلامت جامعه اسلامی تضمین شده و از منحرف شدن از مسیر اصلی جلوگیری می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حمیدرضا ترقی در جمع پرسنل کمیته امداد استان، با تسلیت ایام محرم تاسوعا و عاشورای حسینی و تسلیت به مناسبت درگذشت حاج حبیب الله عسکر اولادی نماینده ولی فقیه در کمیته امداد، گفت: حاج حبیب الله عسکراولادی یار دیرین امام و رهبری و مبارزی خستگی ناپذیر و فعال در تمامی صحنه ها بخصوص در خدمت به نیازمندان و محرومان بود.

وی افزود: برای فقدان این شخصیت بزرگوار در جامعه و در کمیته امداد، باید دهها نفر بسیج شوند تا شاید بتوان خلاء وجودی او را پر نمود.

ترقی در رابطه با محرم و قیام عاشورا اظهار داشت: بدون شک انحراف از خط اسلام و سیره اولیای الهی در جامعه اسلامی اگر در مردم عادی جامعه صورت گیرد تأثیرش بر تغییر سیاست های کلان و اصول و آرمانها دیرتر محقق می شود، ولی اگر انحراف در دولتمردان پدید آید، تأثیرش بر جامعه سریعتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: به همین منظور امام حسین(ع) وقتی خطر انحراف در جامعه را بسیار بالا دید، راهی جز فداکردن و تقدیم خون خویش برای نجات جامعه اسلامی از خطر سقوط و انحراف ندید.

ترقی افزود: امام حسین(ع) انحراف را در حاکمیت و حکام جامعه اسلامی دید که به تبع آن مردم هم از تبلیغات مسموم حکومت می ترسیدند و اسلام یزید را اسلام واقعی و راهش را راه قرآن و اهل بیت می دانستند.

عضور شورای مرکزی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه درسی که امام حسین از قیام عاشورا به ما دادند این است که خطر انحراف دولتمردن جامعه اسلامی و مردمی که از مسیر درست خارج شده اند برای نابودی دستاوردهای اسلام، به مراتب بیشتر از دشمنان خارجی است، گفت: دشمن خارجی چون با شعار و رنگ و شاخصه ضددینی و انقلابی به مقابله با اسلام برمی خیزند، از بین بردن آنها ساده و امکان پذیر است.

ترقی افزود: اما با دشمن داخلی به سادگی نمی توان مقابله نمود زیرا دشمن داخلی در بین جامعه نفوذ کرده و بر رده های جامعه تأثیر دارد و با دوستان مخلوط شده است و این کار مقابله را مشکل می نماید.

وی ادامه داد: وقتی کارگزاران و مجریان، فاسد و از خط انقلاب و رهبری و ولایت منحرف شوند این انحراف از تهاجم فرهنگی دشمن و حمله نظامی و تهدیدهای گوناگون برای از بین بردن جامعه اسلامی مؤثرتر است.

ترقی با بیان اینکه همه دستگاهها در کنار هم تشکیل دهنده جامعه اسلامی هستند، گفت: هر دستگاهی اعم از حمایتی، خدماتی و غیره که از هویت و هدف و آرمان و برنامه تدوین شده نظام اسلامی خارج شود به همان میزان می تواند در منحرف شدن کل جامعه مؤثر باشد.

وی اظهار داشت: هر دستگاهی منکرات و معروفات متفاوتی دارد با وجود اینکه همه در اصول مشترک هستند و اگر در هر دستگاهی از منکرات پرهیز و معروفات تقویت شود، سلامت جامعه اسلامی تضمین شده و از منحرف شدن از مسیر اصلی جلوگیری می شود.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد کشور رسالت امام حسین را از قیام عاشورا، شناختن حکومت ضداسلامی یزید به مردم زمان عنوان کرد و گفت: امام حسین می خواست به مردم ثابت کند حاکمی مانند یزید با همه ویژگی های زشت و کریه و شراب خوار و بوزینه باز نمی تواند حاکم اسلامی باشد و راهش راه امیرالمومنین و پیامبر نیست و تبعیت از او تبعیت از ولایت نیست.

حمیدرضا ترقی افزود: حرکتی که امام حسین به جامعه اسلامی داد و جامعه به خواب رفته آن روز را بیدار کرد تا به سمت اصلاح پیش برود برای این بود که قطار منحرف شده را به ریل اصلی بازگرداند.

وی انقلاب اسلامی را برگرفته از قیام امام حسین برشمرد و گفت: امروزه حکومتهای جهان از قیام امام حسین و انقلاب اسلامی الهام می گیرند و جمهوری اسلامی را برای اصلاح امور جامعه سرمشق خود قرار می دهند.

ترقی اضافه کرد: امروز یاد و اندیشه امام حسین(ع) سراسر دنیا را فراگرفته و روز بروز مردم جهان از این تفکر و اندیشه و این شیوه حسینی به مؤثرترین روش تبعیت و پیروی می کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که جامعه اسلامی و نهاد کمیته امداد در مسیری قرار داشته باشد و حرکت کند که روز بروز معروف هایش بیشتر و منکرات کاهش پیدا کند.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه کمیته امداد باید به عنوان یک معروف در خدمت فقرا باشد، گفت: مهرورزی با ایتام، خیرخواهی و حل به موقع مشکلات وظیفه بسیار سنگینی است که بر دوش ما گذاشته شده است و باید به بهترین نحو پاسخگو باشیم.

وی با تأکید بر اینکه ما باید انگیزه خدمت را با انگیزه معنوی و الهی تقویت نموده و خدمت برای خدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم ، گفت: از بین بردن عزت نفس فقرا، تحقیر این قشر، تفاوت گذاشتن بین فقیر و غنی و حیف و میل اموال و حقوق ایتام همه منکراتی است که باید همه برای ریشه کن کردن و نابودی آن تلاش نموده و از این روش ها جلوگیری کنیم.

ترقی تأکید کرد: احترام به کرامت انسانی و تقویت عزت نفس و حفظ اموال آنان بعنوان معروفهای کمیته امداد باید مورد توجه امدادگران قرار بگیرد و به آن توجه خاص داشته باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: امید است بتوانیم رهروان خوبی برای امام حسین باشیم و ادامه دهندگان راستین راه او باشیم.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب