سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان باشت از پرداخت بیش از دومیلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حبیب اله باقرپور در رابطه با عملکرد شش ماهه اول سال جاری کمیته امداد شهرستان باشت گفت: کمیته امداد در راستای ارائه خدمت به مد…

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان باشت از پرداخت بیش از دومیلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حبیب اله باقرپور در رابطه با عملکرد شش ماهه اول سال جاری کمیته امداد شهرستان باشت گفت: کمیته امداد در راستای ارائه خدمت به مددجویان تحت حمایت در طول سال خدمات مختلفی را ارائه می دهد.

وی یکی از مهمترین برنامه های این نهاد را اجرای طرح های مشارکتی عنوان کرد و گفت: یکی از این طرح ها جمع آوری زکات است که در شش ماهه اول سال جاری حدود ۳۷۳ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شد.

باقرپور صدقات جمع آوری شده در شهرستان را نیز بیش از یک میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: صدقات جمع آوری شده از صندوق های صدقات و زکات جمع آوری شده در اسرع وقت در سرفصل های مختلف برای نیازمندان تحت حمایت هزینه می شود.

وی بیان داشت: تلاش کمیته امداد خدمت رسانی و حمایت جامعه مددجویی زیر پوشش می باشد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد ورزید.

سرپرست کمیته امداد شهرستان باشت از جمله خدمات این نهاد در شش ماهه اول سال جاری را اهداء ۵۸ مورد کمک هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان وتازه دامادهای تحت حمایت عنوان کرد.

باقرپور با اشاره به اینکه تلاش کمیته امداد ترویج ازدواج آسان در بین مددجویان و شروع یک زندگی ساده و موفق می باشد، گفت: در این زمینه ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال هزینه شده است.

وی بهره مندی مددجویان از بیمه های اجتماعی را از دیگر خدمات کمیته امداد برشمرد و گفت: در این راستا ۱۱۲ خانوار زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال زایی از بیمه اجتماعی برخوردار شده اند.

سرپرست کمیته امداد شهرستان باشت، تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری مبلغ ۱۲۵ میلیون ریال برای تهیه سبد غذایی کودکان زیر شش سال در این شهرستان هزینه شده است.

وی سبدهای غذایی را شامل عدس، لوبیا، روغن، ماکارونی و تن ماهی برای ۵۰ کودک زیر شش سال اعلام کرد.

باقرپور از مهمترین اقدامات این نهاد را پرداخت تسهیلات مختلف به مددجویان برای توانمندسازی آنان عنوان کرد و گفت: در سال جاری ۱۸۷ فقره وام کارگشایی قرض الحسنه و ۱۲ مورد نیز وام اشتغال به مددجویان پرداخت شده است.

وی مبلغ تسهیلات پرداختی به مددجویان متقاضی واجد شرایط را دو میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: سیاست اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و در این راستا تمام تلاش خود را برای کمک و حمایت از مددجویان به کار می گیرد.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب