نشست شورای مدیران جهت برنامه ریزی برای اجرای طرح احسان حسینی در کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، عبدالمجید فرهادی در نشست شورای مدیران ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم،خواستار استفاده معنوی از دهه محرم شد و گفت: انشاءالله زمینه ای فراهم شود تا بتوانیم براساس قوانین اسلام اهداف امام حسین را که مهمترین فلسفه آن از قیام …

نشست شورای مدیران جهت برنامه ریزی برای اجرای طرح احسان حسینی در کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، عبدالمجید فرهادی در نشست شورای مدیران ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم،خواستار استفاده معنوی از دهه محرم شد و گفت: انشاءالله زمینه ای فراهم شود تا بتوانیم براساس قوانین اسلام اهداف امام حسین را که مهمترین فلسفه آن از قیام عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر می باشد، عملی نماییم.

وی با بیان اینکه محرم و صفر فرصت خوبی برای توسعه و جلب بیشتر مشارکت های مردمی می باشد، اظهار داشت: می توان از این فرصت بدست آمده به منظور رفع نیازهای خانواده های تحت پوشش استفاده نمود.

فرهادی یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد را در ایام محرم، طرح احسان حسینی عنوان کرد و گفت: طرح احسان حسینی از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد جهت استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی و حسینیه ها و ساماندهی کمک ها و نذورات مردمی در این ایام می باشد.

وی همکاری و همراهی همه امدادگران را در این خصوص خواستار شد و بیان کرد: برای استفاده حداکثری از مشارکت خیرین و نیکوکاران باید بانک اطلاعاتی از خیرین و نیازمندان داشته باشیم تا بتوانیم برنامه های خود را به صورت مطلوب تری ارائه دهیم.

فرهادی تأکید کرد: هدف از این کار شناسایی نیازمندان واقعی و توزیع نذورات مردمی اعم از کمک های نقدی و غیرنقدی در بین آنان است.

مدیرکل کمیته امداد استان استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای آگاهی مردم در این زمینه را خواستار شد و گفت: برای اجرای این طرح باید فرهنگ سازی شود و این امر هم نیاز به اطلاع رسانی وسیع در بین مردم دارد.

وی تصریح کرد: امید است با اطلاع رسانی و تبلیغات درست، زمینه ای فراهم شود تا در ماههای محرم و صفر شاهد مشارکت و حضور بیشتر مردم در امر خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان واقعی جامعه باشیم.

فرهادی بیان کرد: مردم خیر و نیکوکار استان درصورت تمایل می توانند نذورات خود را به دفاتر کمیته امداد تحویل داده تا این نهاد آنها را در بین نیازمندان توزیع نماید.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب