استاندار استان گفت: ترویج و توسعه فرهنگ پرداخت زکات مختص گروه خاصی نیست و همه مردم و مسئولان اجرایی باید در این امر مهم تعامل و همکاری داشته باشند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، موسی خادمی در نشست شورای زکات استان، گفت: موضوع پرداخت زکات به عنوان یک واجب دینی علاوه بر افزایش مال و برکت بخشیدن به زندگی دنیا، ذخیره ای برای آخرت است.

وی با اشاره …

سایت مردم استان (ک و ب)؛به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، موسی خادمی در نشست شورای زکات استان، گفت: موضوع به عنوان یک واجب دینی علاوه بر افزایش مال و برکت بخشیدن به زندگی دنیا، ذخیره ای برای آخرت است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه زکات در جامعه و نقش آن در رفع فقر، گفت: این مهم نیازمند فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده از سوی روحانیون، مبلغان دینی و رسانه های ارتباط جمعی است.

خادمی تصریح کرد: مستندسازی فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اقدام دستگاه های مختلف اجرایی استان در زمینه جمع آوری زکات و ترویج روزافزون عمل به این فریضه الهی ضروری به نظر می رسد.

وی خواستار ارائه راهکارهای مناسب، بکارگیری عوامل تشویقی و برنامه ریزی اصولی به منظور تبیین احکام ضرورت پرداخت زکات و نقش آن در کاهش فقر و سایر مشکلات اقتصادی جامعه شد.

استاندار استان بیان کرد: تحقق این امور و انجام چنین اقدامات مهمی بر عهده فرد و یا گروه خاصی نیست بلکه مستلزم تعامل همه جانبه مردم و مسوولان اجرایی استان می باشد.

وی بر لزوم شناسایی و استفاده از تمام ظرفیت های موجود در استان برای احیای فریضه زکات و افزایش وصول آن در این استان تاکید کرد.

مدیرکل در نشست شورای زکات، گفت: طرح جمع آوری زکات از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد است که جهت رفع مشکلات نیازمندان و محرومان اجرا می شود.

عبدالمجید اظهار داشت: در همین زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال جمع‌آوری شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه از این مبلغ ۲میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال زکات واجب و مابقی زکات مستحب بوده، افزود: پیش‌بینی می شود این میزان تا پایان سال جاری رشد بهتری داشته باشد.

فرهادی بیان کرد: مبلغ زکات بدست آمده در سال جاری در راستای احداث۹ مورد مسجد و حسینیه، ۴۵ مورد مرمت و بهسازی مساجد و حسینیه ها و رقم جزئی هم در امر ایتام هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: برای آنکه جایگاه خوبی در پرداخت زکات در کشور داشته باشیم، نیازمند فرهنگ سازی در زمینه ترویج این امر و افزایش سطح آگاهی مردم در پرداخت زکات و تشریح برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی آنها هستیم.

فرهادی اظهار داشت:کمیته امداد به دلیل ارتباط با فقرا به عنوان متولی جمع آوری و هزینه کرد اعتبارات زکات می باشد و بقیه دستگاههای متولی نیز باید در این زمینه همکاری لازم را بعمل آورند.

وی تصریح کرد: ۴۲۲ نفر عامل زکات کار جمع آوری زکات در استان را برعهده دارند و جهت نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات در استان نیاز به همکاری وتبلغ بیشتر روحانیون وتمامی ادارات متولی وعضو درستاد احیاء زکات می باشد.