مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) از هزینه بیش از ۲۶ میلیارد ریالی جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در هفت ماه گذشته سال جاری خبر داد.

عبدالمجید فرهادی در گفتگو با اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان،گزارشی از عملکرد هفت ماهه سال جاری کمیته امداد استان را تشریح نمود.

وی اظهار داشت: کمیته امداد با هدف خدمت رسانی و رفع مشک…

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) از هزینه بیش از ۲۶ میلیارد ریالی جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در هفت ماه گذشته سال جاری خبر داد.

عبدالمجید فرهادی در گفتگو با اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان،گزارشی از عملکرد هفت ماهه سال جاری کمیته امداد استان را تشریح نمود.

وی اظهار داشت: کمیته امداد با هدف خدمت رسانی و رفع مشکلات نیازمندان جهت توانمندسازی آنان تأسیس شده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

فرهادی با بیان اینکه تعداد ۹۴ هزار نفر از جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، اظهار داشت: این نهاد در راه کمک به نیازمندان خدمات متفاوتی از جمله خدمات حمایتی، عمرانی، درمانی، فرهنگی، اشتغال، حقوقی و سایر موارد ارائه می دهد.

وی از جمله خدمات بهداشتی ارائه شده به مددجویان را طرح کمک سبد غذایی به تغذیه کودکان زیر شش سال عنوان کرد و گفت: در این زمینه در هفت ماه گذشته سال جاری ۴ میلیارد ریال جهت حمایت از یک هزار و ۵۰۰ کودک زیر شش سال نیازمند در قالب ۸هزار سبد غذایی هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان احداث ۱۰۰ دستگاه سرویس بهداشتی با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال را از دیگر خدمات بهداشتی این نهاد در خدمت به مددجویان عنوان کرد.

وی طرح بیمه اجتماعی مددجویان را یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد جهت حمایت از مددجویان عنوان و بیان کرد: کمیته امداد در راستای توانمندی خانواده های تحت حمایت اقدام به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان نموده است.

فرهادی افراد مشمول بیمه اجتماعی را زنان سرپرست خانوار شهری زیر ۵۰ سال و مجریان طرح‌های اشتغال زایی و خودکفایی عنوان و اظهار کرد: در این راستا مبلغ ۱۷ میلیارد ریال جهت بیمه اجتماعی دو هزار و ۴۰۵ خانوار با جمعیت ۷هزار و ۳۵۱ نفر، به حساب تأمین اجتماعی واریز شده است.

فرهادی تصریح کرد: طرح بیمه اجتماعی علاوه بر کمک به خودکفایی و توانمندی مددجویان، سبب ارتقاء عزت نفس و پایداری طرح های اشتغال و همچنین کاهش هزینه های درمانی بیماران می شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۰ هزار و ۶۰۸ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان، در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر زندگی می کنند و از مزایای بیمه خدمات درمانی این نهاد استفاده می نمایند، گفت: در زمینه مطالبات مراکز طرف قرارداد، خسارات متفرقه و سایر موارد در هفت ماهه گذشته سال جاری بیش از دو میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان، تصریح کرد: در سرفصل بیمه خدمات مکمل ویژه(فرانشیز بستری و سرپایی، ایاب و ذهاب، کمک به بیماران خاص و صعب العلاج و بیماران نگهداری در منزل) بیش از یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی افزود: تعداد ۴۸۶ بیمار صعب العلاج در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که از این تعدا ۱۰۳ نفر دارای کارت بیمه خدمات درمانی کمیته امداد می باشند و همچنین از تعداد ۱۰۳ بیمار خاص تحت حمایت ۴۶ نفر دارای کارت بیمه خدمات درمانی کمیته امداد هستند.

فرهادی همچنین از اهداء ۹۶۶ مورد کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت، ۴۲۹ مورد هدیه به داماد و ۱۵ مورد هزینه ازدواج مجدد به مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: در زمینه ارائه این خدمات ۱۰ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال هزینه شده است.

وی کمک معیشت پرداختی به مددجویان را ۱۱۴ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال عنوان و اظهار کرد: این مبلغ به ۳۱ هزار و ۸۷۰ نفر در هفت ماهه گذشته پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: هدف کمیته امداد از ارائه خدمت به مددجویان کمک به بهبود وضعیت زندگی آنان است و امیدواریم که با ارائه خدمات و برنامه های مختلف بتوانیم مددجویان را یاری نماییم.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب