همایش روز خانواده باحضور ،امام جمعه ،معاون فرماندار ، مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کهگیلویه در سالن امور صنفی این شهرستان برگزار شد. به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه در این […]

همایش روز خانواده باحضور ،امام جمعه ،معاون فرماندار ، مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کهگیلویه در سالن امور صنفی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه در این همایش، گفت: در دین مبین اسلام خانواده یکی از ارکان مهم جامعه محسوب می شود و پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی بند باری و همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده از جمله مسائلی است که به آن سفارش شده است.

عنایت رحیمی نیا با بیان این مطلب که بررسی نیازمندی های خانواده ها و تلاش برای رفع آنان در دستور کار کمیته امداد قراردارد تصریح کرد: اولویت خدمات رسانی در این نهاد با زنان سرپرست خانوار دارای یتیم می باشد که علاوه بر وظایف مادرانه خود می بایست نقش پدر را در خانواده ها ایفا نموده و سرپرستی فرزندان خود را تا رسیدن به سن بلوغ و تشکیل خانواده عهده دار می باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر ۹هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۲۵هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کهگیلویه قرار گرفته که از تمام خدمات این نهاد بهرمند می شوند.

رحیمی نیا با بیان این موضوع که اشتغال و خوداتکایی خانواده ها از مهمترین برنامه های کاری این نهاد در امر خدمات رسانی است، عنوان کرد: در همین راستا مادرانی وجود دارند که فراتر از انتظار به نقش خود عمل نموده و فرزندانی تحویل جامعه دادند که در حال حاضر جزء نخبگان علمی هستند و در دانشگاههای کشور مشغول به تحصیل می باشد.

در پایان این همایش که ۱۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار حضور داشتند، به مادران موفق در امر اشتغال و خودکفایی خانواده و نوعروسانی که کمترین مهریه را در امر ازدواج داشتند هدایای به رسم یادبود تقدیم گردید.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب