مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دنا از اهداء کمک هزینه تهیه جهیزیه به ۶۰ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مجتبی امینی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات ازدواج جوانان دغدغه های مالی است، گفت: تلاش ما این است که فرهنگ ازدواج آسان و ساده در جامعه ترویج و نهادینه شود تا بستر مناسب برای ازدواج جوانان …

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دنا از اهداء کمک هزینه تهیه جهیزیه به ۶۰ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مجتبی امینی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات ازدواج جوانان دغدغه های مالی است، گفت: تلاش ما این است که فرهنگ ازدواج آسان و ساده در جامعه ترویج و نهادینه شود تا بستر مناسب برای ازدواج جوانان فراهم و با تشکیل خانواده از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

امینی افزود: ازدواج از سنت های حسنه اسلام و مورد تاکید پیامبر اکرم(ص) می باشد و کمیته امداد همواره در تلاش است تا زمینه ازدواج جوانان تحت حمایت خود را فراهم سازد.

وی بیان کرد: در همین راستا به مناسبت سال روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به ۶۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت کمک هزینه ازدواج اهداء شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان دنا اعتبار پرداخت شده جهت کمک هزینه جهیزیه این نوعروسان را به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: به منظور ارتقاء سلامت روحی و روانی زوجین و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، کلاس های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج برای آنان برگزار می شود.

امینی تصریح کرد: اهداء این جهیزیه می تواند بخشی از مشکلات مالی مربوط به هزینه های ازدواج را حل کرده و موجب تسریع در امر ازدواج جوانان تحت حمایت شود.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب