نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقاء سطح آرامش درونی و سلامت خانواده ها و جامعه با نهادینه کردن اصول و ارزش های دینی و اسلامی تضمین می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، غلام‌محمد زارعی در همایش روز خانواده که به همت کمیته امداد در سالن همایش‌های اداره‌کل ارشاد این استان برگزار شد، با تبریک روز خانواده…

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقاء سطح آرامش درونی و سلامت خانواده ها و جامعه با نهادینه کردن اصول و ارزش های دینی و اسلامی تضمین می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، غلام‌محمد زارعی در همایش روز خانواده که به همت کمیته امداد در سالن همایش‌های اداره‌کل ارشاد این استان برگزار شد، با تبریک روز خانواده به همه مددجویان کمیته امداد، اظهار کرد: رفیع‌ترین جایگاه در اسلام مربوط به نهاد خانواده است.

وی با ذکر آیاتی از قرآن کریم ادامه داد: خداوند در بدو خلقت انسان‌ها را به صورت زوج آفرید و بنیان خانواده از همان جا شکل گرفت.

زارعی شالوده تشکیل جامعه سالم را خانواده دانست و با بیان این‌که نهادهای فرهنگی و آموزشی باید رسالت خود را در خصوص تربیت صحیح همراه با خانواده انجام دهند، تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان نهادی اجتماعی و در ارتباط نزدیک با بخش وسیعی از خانوده ها باید اولویت نخست خود را توجه به مسایل تربیتی و فرهنگی جامعه هدف و خانواده های زیرپوشش این نهاد حمایتی قرار دهد.

وی بیان داشت: آن چه که امروزه موجب بزهکاری در جوامع شده و آن‌ها را به سمت نابودی و سقوط می‌کشاند به نوع تربیت در خانواده برمی‌گردد.

زارعی اذعان کرد: بسیاری از کارشناسان ، جامعه شناسان و تحلیل گران مسایل اجتماعی بر این باور هستند که خانواده های که با مسایل معنوی ، دینی و اسلامی انس گرفته اند و روح معنویت در این خانواده ها دمیده شده کمتر دچار از هم گسیختگی و ناهنجاری می شوند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: ارتقاء سطح آرامش درونی و سلامت خانواده ها و جامعه با نهادینه کردن اصول و ارزش های دینی و اسلامی تضمین خواهد شد.

وی اظهار داشت: باید تربیت را از خانواده آغاز کرده و این هدف را در نهادهایی که با تربیت سر و کار دارند به درستی ادامه دهیم تا در آینده با انسان‌هایی توسعه‌یافته و تربیت شده برای رشد و پیشرفت کشور مواجه باشیم.

زارعی تربیت در همه زمینه‌ها از جمله در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مهم دانست و گفت: یکی از بدترین حالات در هر جامعه‌ای رسوخ بداخلاقی به متن خانواده است که اکنون خطر بداخلاقی سیاسی متوجه نهاد خانواده است.

وی افزود: نباید اجازه دهیم که بداخلاقی‌های سیاسی در خانواده‌ها نفوذ کند که موجب بروز اختلافات و جدایی‌ها می‌شود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از نقش زنان سرپرست خانوار در سازندگی و تربیت انسان‌های اثرگذار در جامعه، زارعی تصریح کرد: بسیاری از انسان‌های توسعه یافته در دامان چنین مادرانی پرورش یافته‌اند که از نعمت پدر محروم بوده و مادران هر دو نقش پدری و مادری را توأم با هم ایفا کرده‌اند.

وی در ادامه به اهتمام مجلس برای حمایت از زنان سرپرست خانوار سخن گفت و افزود: خوشبختانه در سالیان اخیر مجلس برای حمایت از این قشر اقدامات خوبی انجام داده که لازم است در آینده نیز تداوم داشته باشد.

 

منبع : کمیته امداد امام خمینی استان ک-و-ب