با حضور ۱۳۰ دکتر، پرستار و ماما کنفرانس علمی «کودک بدحال» در گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، ظهر امروز و با حضور ۱۳۰ پزشک، پرستار و ماما کنفرانس علمی «کودک بدحال» در این شهرستان برگزار شد.

صولت اکبری مسئول نظارت بر درمان گچساران در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در این کنفرانس که بیش از ۱۳۰ پزشک، پرستار و ماما حضور داشتند، بر لزوم توجه و دقت هر چه بیشتر به کودکان بیمار و بستری در بخش اطفال بیمارستان شهید رجائی گچساران تأکید شد.

وی افزود: در کنفرانس «کودک بدحال» درباره نحوه معاینه و بررسی نشانه‌های بیماری‌های مختلف کودکان بحث و سپس اقدامات درمانی مربوط به هر بیماری مطرح شد، تا با مشاهده علائم خطر و اقدامات به موقع، از بروز مرگ و میر کودکان جلوگیری شود.

اکبری تصریح کرد: در این کنفرانس که متخصصان اطفال مدرس آن بودند آقای دکتر خردمند به آموزش مباحث مربوط به معاینه و بررسی شیر خوار پرداخت و پس از آن ارزیابی و درمان عفونت‌های تنفسی و تب توسط فوق تخصص بیماری‌های عفونی اطفال دکتر آموزش داده شد.

این مسئول در بهداشت و درمان گچساران ابراز کرد: گوش درد و عفونت‌های مجاری ادراری توسط دکتر تاجگردون، اسهال و کم‌وزنی توسط دکتر زهره کرمی، مشکلات تنفسی و سرفه توسط دکتر حسین‌زاده، به پزشکان عمومی، پرستاران و ماماهای گچساران آموزش داده شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ب۲۰

منبع : فارس نیوز