یاسوج – ایرنا – رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمبود زیرساخت، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی از مهمترین مشکلات این دانشگاه است.

عنایت الله نجیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین این زیر ساخت ها علاوه برجذب دانشجویان بیشتر زمینه برای راه اندازی رشته های گوناگون به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا نیز فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: دانشگاه پیام نور شرایطی را فراهم کرده است تا اقشار متوسط جامعه بتوانند به راحتی به تحصیل مشغول شوند که باید روند ارایه آموزش ها در این دانشگاه از نظر کیفی ارتقا یابد.

نجیب زاده با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور تنها دانشگاه پیام نور کشور بوده که رشته های تحصیلات تکمیلی در آن راه اندازی نشده است، ابراز داشت: نسبت هرم اعضای هیات علمی به دانشجو نیز در این دانشگاه رعایت نشده و استاندارد نیست.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند،افزود:پرورش نیروهای خلاق و مشارکت جو می تواند به توسعه این استان کمک شایانی کند.

نجیب زاده ایجاد فضای امن برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد را از برنامه های کاری خود اعلام کرد و گفت: کانون های فرهنگی، تشکل ها و انجمن ها باید در دانشگاه پیام نور راه اندازی تا فضای نشاط و امید در این دانشگاه حکفرما شود.

وی راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی با موضوع های متنوع، تکریم ارباب رجوع، هیات علمی و دانشجویان را از دیگر برنامه های اجرایی دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

نجیب زاده بیان کرد: ارتباط با مسوولان کشوری دانشگاه پیام نور و تعامل همه جانبه با دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد برای تعالی و پیشرفت استان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های متعدد کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های مختلف اظهار کرد: دانشگاه های استان با انجام فعالیت های پژوهشی کاربردی می توانند این قابلیت ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنند.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا